Araba Fiyatları

2024 Audi Q3 Sportback Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Q3’ün spor versiyonu Audi Q3 Sportback fiyat listesi açıklandı. Daha spor bir görüntüye sahip bu model Q3’ün özelliklerini de kullanarak Audi Q3 Sportback teknik özelliklerine sahip olmuştur. Audi Q3 Sportback fiyat listesi, normal versiyonu olan Q3’e gösteriyor. Burada ekstra kullanılan özellikler ve farklı bir görüntüye sahip detayların yer alması etkili olmuştur. Bu yüzden Audi Q3 Sportback fiyatlarına ayrı bir başlık açmayı uygun bulduk.

Audi Q3 Sportback fiyatları

Audi Q3 Sportback Teknik Özellikleri

Audi Q3 Sportback, Audi tarafından 2019’dan beri üretilen C segmentinde bir SUV’dir. Audi Q3’te bulunandan daha fazla coupe tasarımına sahip bir gövdenin sportif görüntüsüne sahiptir. Macaristan’daki Audi fabrikasında üretilmektedir.

Audi Q3 Sportback’e rakip olmayı hedefleyen kompakt premium SUV’lar arasında, sınıfında BMW X2 veya Jaguar E-Pace’in öne çıktığı başka crossover’lar da buluyoruz.

Audi Q3 Sportback’in Tasarımı

Audi Q3 Sportback, Audi Q3’ü temel alan bir SUV ve bu nedenle bileşenlerinin önemli bir bölümünü paylaşıyor. Ön uç göze hoş geliyor ama büyük ölçüde Singleframe ızgara sayesinde agresif ve sportif. Standart olarak LED teknolojisine sahip ışık kümeleri, dikkatin burnun merkezine odaklanmasına yardımcı olur.

Audi Q3 Sportback, B sütunundan itibaren daha özel karakterini daha belirgin bir tavan eğimi ile vurguluyor, bu da “normal” versiyondan daha küçük bir yan cam alanı anlamına geliyor. Geri kalanı için, çok belirgin tekerlek kemerleri ve 20 inç’e kadar tekerleklerle tamamen “dolu” olan aynı belirgin ve kaslı çizgileri buluyoruz.

Arkada, görüntüsünü bir coupé’ye benzetmesi amaçlanan daha küçük bir ay ile bagaj kapağında çok belirgin bir eğim buluyoruz. Gövdesi 4,50 metre uzunluğunda, 1,84 metre genişliğinde ve 1,56 metre yüksekliğindedir. Bu nedenle Audi Q3’ten 1,6 cm daha uzun, 0,6 cm daha dar ve 2,9 cm daha alçaktır.

Audi Q3 Sportback’in Motorları

Audi Q3 Sportback, 150 ila 230 BG güç aralığında, her zaman dört silindirli, önden çekişli ve quattro dört tekerlekten çekişli, ayrıca manuel şanzımanlı ve S tronic çift vitesli dizel ve benzinli motorlarla sunuluyor. Debriyaj otomatik şanzıman.

Audi Q3 Sportback’in benzinli motorları, 150 CV güce sahip TFSI 35, 190 CV güce sahip TFSI 40 ve 230 CV güce sahip TFSI 45’tir.

Yeni Audi Q3 Sportback’in dizel motorları, 150 CV güce sahip TDI 35 ve 190 CV güce sahip TDI 40’tır.

Audi Q3 Sportback’in İç Tasarımı

Audi Q3 Sportback’in kabini, Audi Q3’ünkine çok benziyor. Böylece köşeli hatlara ve modernist hatlara sahip, %100 dijital enstrümantasyon ve trafik sıkışıklığı asistanı veya LED matrix aydınlatma sistemi dahil olmak üzere her türlü konfor ve güvenlik sistem ve donanımına sahip bir gösterge paneli buluyoruz. Kaplamalar çok iyi, bu özelliği Audi Q3 Sportback’i kendi segmentindeki en iyi bitmiş SUV’lardan biri yapıyor. Tabi doğal olarak Audi Q3 Sportback fiyat listesi bu doğrultuda değişiyor.

İç mekan iyidir, ancak daha belirgin tavan eğimi nedeniyle baş mesafesi ve hafiflik hissinin arka koltuklardaki geleneksel modele göre daha az olduğu doğru olsa da, her durumda Audi A3 Sportback, çeşitli pozisyonlarda sırtlığın eğimi dahil olmak üzere ayarlanabilir arka oturma sırasını sunmaya devam ediyor. Öte yandan, Audi Q3 ile tamamen aynı olan 530 litrelik bir bagaja sahiptir.

2024 Audi Q3 Sportback fiyat listesi

Audi Q3 Sportback’in Dinamikleri

Audi Q3 Sportback, diğer birçok Volkswagen Grubu modeliyle aynı olan Audi Q3 ile aynı platform kullanılarak üretilmiştir. Konfor ve stabilite arasında iyi bir uzlaşma sunan MQB platformundan bahsediyoruz. Her koşulda çeviklik ve konforla hareket eden Audi Q3 Sportback de bir istisna değildir.

Oldukça nötr bir davranış sergileyen Audi Q3 Sportback, standart olarak Audi Q3’e takılandan biraz daha sert bir süspansiyon sunduğundan, geleneksel Audi Q3’e kıyasla bir sportiflik noktası daha sunar. Ek olarak, parkur toprak yoldan daha karmaşık olmadığı sürece arazi baskınları yapabileceğimiz bir Offroad sürüş modu sunuluyor.

Audi RS Q3 Sportback

Bu Alman SUV ayrıca, Audi Sport’un tüm iyi işlerini çekici bir SUV coupé formatından daha fazlasını sunan Audi RS Q3 Sportback adlı bir spor varyantına da sahiptir. Audi RS Q3 Sportback, yeni tamponları, 21 inçe varan yeni jantları ve 10 milimetre genişletilmiş kanatları ile estetik açıdan öne çıkıyor.

İçeride koltuklar daha sportif, enstrümantasyon belirli menüleri gösteriyor ve hem direksiyon simidi hem de topuz, pedallar ve dekoratif pervazlar özel. 2.5 TFSI motor bir kez daha Audi Q3’ün motor bölmesini işgal ettiğinden, bu kez 400 CV saf güçle mekanik olarak da birçok farklılık vardır.

0’dan 100 km/s hıza 4,5 saniyede ulaşan Audi RS Q3 Sportback, 280 km/s hıza ulaşabiliyor ve ayrıca özel süspansiyonu, çok gürültülü egzoz sistemi ve takım frenleri sayesinde çok dinamik bir davranış sergiliyor.

Audi Q3 Sportback Fiyat Listesi

2022 ve 2024 Audi Q3 Sportback fiyat listesi birbirinden farklı olarak hazırlanmıştır. Şuan iki versiyonda satışa sunulmaktadır. İşte Audi Q3 Sportback fiyat listesi

2022 Model Audi Q3 Sportback Fiyat Listesi

ModelŞanzımanDonanımFiyat Listesi
Q3 Sportback 35 Turbo FSI 150 hpS tronic S line1.588.232 ₺
RS Q3 Sportback 2.5 TFSI quattro 400 hpS tronic  4.270.796 ₺
2022 Model Audi Q3 Sportback Fiyat Listesi

2024 Model Audi Q3 Sportback Fiyat Listesi

ModelŞanzımanDonanımFiyat Listesi
Q3 Sportback 35 Turbo FSI 150 hpS tronic S line1.711.106 ₺
RS Q3 Sportback 2.5 TFSI quattro 400 hpS tronic  4.502.642 ₺
2024 Model Audi Q3 Sportback Fiyat Listesi

Audi’nin diğer modellerinin fiyatları için tıklayın. Güncel Audi Q3 Sportback fiyat listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu