Araba Fiyatları

2024 BMW 1 Serisi Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

BMW 1 Serisi fiyat listesi iki seçenekle karşımıza çıkıyor. BMW 118l ve BMW 116d modelleri. Biri benzinli biri dizel motora sahip iki tasarım. BMW 1 Serisinde fiyatlarda birbirinden farklılık göstermektedir. Teknik özellikler açısından da ilgi çekici bu modelin özellikleri şu şekilde…

BMW 1 Serisi Fiyatları

BMW 1 Serisi Teknik Özellikleri

BMW 1 Serisi, BMW tarafından 2004’ten beri üretilen birinci sınıf bir kompakt otomobildir. 2019’da piyasaya sürülen 1 Serisinin üçüncü nesli şu anda satılmaktadır. Üstün donanım ve yapı niteliklerinin yanı sıra daha sportif bir sürüş hissine sahip bir şehir otomobili arayanlar için tasarlanmış, sportif imalara sahip kompakt bir otomobil. Almanya’daki Leipzig ve Regensburg fabrikalarında üretilmektedir.

BMW 1 Serisi’ne rakip olmayı arzulayan kompakt modeller arasında kendi sınıfında Mercedes A-Serisi, Audi A3, Volvo V40 veya Mazda3’ün öne çıktığı başka kompakt modeller de buluyoruz.

BMW 1 Serisi’nin Dış Tasarımı

BMW 1 Serisinin üçüncü nesli, bu modelde görülen muhtemelen en büyük tasarım devrimini sunuyor. Bu şekilde, 1 Serisi, daha geleneksel ve kompakt şekilleri entegre etmek için karakteristik uzun kaputunu kaybeder ve özellikle Mercedes A-Serisi ile rekabet etmeye hazır daha olgun bir görüntü gösterir.

Tasarımının sportifliği, çok belirgin özellikleri ve kaslı çizgisiyle agresif bir estetiğe sahip en basit versiyonlarından itibaren 1 Serisi en büyük iddialardan biri olmaya devam ediyor. Ürün yelpazesi ayrıca M Performance aksesuar kataloğu veya BMW Motorsport imzalı sportif çeşitler aracılığıyla daha sportif görünümü vurgulamak için çok sayıda olanak sunar. 4.319 mm uzunluğunda, 1.799 mm genişliğinde ve 1.434 mm yüksekliğindeki üçüncü nesil BMW 1 Serisi, önceki iki modele göre biraz daha kısa, daha geniş ve daha uzun.

BMW 1 serisinin üçüncü nesli, yaşanabilirlik ve iç mekan kazanmak için itiş gücünden vazgeçti

BMW 1 Serisi’nin İç Tasarımı

Bilgi-eğlence, 1 Serisinin en güçlü iddialarından biri haline geliyor, ancak BMW, bu iddianın daha abartılı ve çarpıcı olduğu doğrudan rakiplerinden farklı olarak, ayıklıktan bu teknolojilerin entegrasyonunu savunmaya devam ediyor. Buna rağmen, seçilen donanım seviyesine bağlı olarak 10.25″ dijital gösterge paneli, renkli Head-Up Display sistemi ve 8.8 veya 10.25″ dokunmatik ekranlı multimedya arabirimi takma imkanı buluyoruz. Bu donanımın önemli bir yönü, İnternet aracılığıyla sunulan işlevler ve bağlantılı hizmetler açısından mevcut olan geniş bir yelpazedir.

Güvenlik ve sürüş yardımı açısından, Stop&Go işlevli uyarlanabilir hız sabitleyici, yayaları ve bisikletlileri algılayan otonom acil frenleme, şerit bakım sistemi, yorgunluk detektörü, tanıma işaretleri veya Tam LED aydınlatma gibi her türlü teknolojiyle dağıtım kapsamlıdır.

2024 BMW 1 Serisi Fiyat Listesi

BMW 1 Serisinin Motorları

Daha önce tahmin ettiğimiz gibi, üçüncü nesil 1 Serisi’nin ana özelliği, tahrik konfigürasyonunu terk ederek, seçilen itici gaza bağlı olarak önden çekişli veya dört tekerlekten çekişli bir otomobil haline gelmesidir. Bu değişiklik, spor sürüş tutkunları için modelin en önemli kişilik özelliklerinden birini ortadan kaldırıyor, ancak bunun karşılığında hem alan hem de yaşanabilirliğin daha iyi kullanılmasını sağlıyor.

1 Serisinde bulunan motor yelpazesi iki benzin seçeneğinden oluşur: 140 hp 1,5 Turbo 3 silindirli motora sahip 118i (0’dan 100 km/s hıza 8,5 saniyede ve maksimum 213 km/s) ve 306 hp 2.0 Turbo motora sahip BMW M135i (0’dan 100’e 4,8 saniyede ve 250 km/s ile sınırlı). Dizel teklif durumunda, 116 CV 1.5 3 silindirli turbo dizel motorlu bir BMW 116d, 150 CV 2.0 turbo dizel motorlu bir BMW 118d ve 190 CV 2.0 turbo dizel motorlu bir BMW 120d buluyoruz.

Motora bağlı olarak şanzıman 6 ileri manuel, 7 ileri çift kavramalı otomatik veya 8 ileri tork konvertörü olabilir. 190 CV’lik dizel motor ve serinin en sportif varyantı olan 306 CV’lik M135i’de toplam çekiş, serinin önündedir. Güç aktarım felsefesini arkadan çekişli olmaktan önden çekişli hale getirme kararı, selefine kıyasla 30 kilogram azaltılan ağırlık açısından da yardımcı oluyor.

BMW 1 Serisi Fiyat Listesi

2024 BMW 1 Serisi fiyat listesi belli oldu. liste de iki modelde toplamda dört fiyat seçeneği bizleri karşılıyor. Donanım olarak Sport line ve M Sport seçeneklerinin yer aldığı BMW 1 Serisi fiyatlarında rakamlar şu şekilde;

ModelDonanımŞanzımanYakıtMotor HacmiFiyat Listesi TL
BMW 118lSport Line OtomatikBenzin1.4991.246.100
BMW 118lM Sport OtomatikBenzin1.4991.309.400
BMW 116dSport Line OtomatikDizel1.4961.289.200
BMW 116dM Sport OtomatikDizel1.4961.352.000
BMW 1 Serisi Fiyat Listesi

BMW markasının diğer modellerinin fiyatları için tıklayın. Güncel MMW 1 Serisi fiyat listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu