Araba Fiyatları

2024 BMW iX Fiyat Listesi ve Özellikleri

Yüzde 100 elektrikli BMW iX fiyat listesi hazırlandı. Fiyatı merakla beklenen modellerden bir tanesiydi iX. Fiyatla beraber en çok merak edilen konulardan bir tanesiydi BMW iX teknik özellikleri. BMW tarzına farklı bir bakış sunan bir görselle öne çıkan bu modelin 2024 yılı satış fiyatı da açıklandı. Güncel rakamlara göre 2024 BMW iX fiyat listesinde iki alternatif bizleri bekliyor.

2024 BMW iX Fiyat Listesi

BMW iX Teknik Özellikleri

BMW iX, 2021’den beri BMW tarafından üretilen E segmentinden -bir minivan izlenimi veren- %100 elektrikli bir SUV’dur. BMW iX, boyut olarak BMW X5 ve X6 ile benzerdir ve çok tartışmalı, fütüristik bir iç mekan ve tek bir şarjla 600 kilometreye kadar ulaşabilen elektrikli bir otonomi. Almanya, Dingolfing’deki BMW fabrikasında üretilmektedir.

BMW iX’e rakip olmayı hedefleyen elektrikli SUV’lar arasında kendi sınıfındaki diğer SUV’ları buluyoruz, bunlar arasında Mercedes EQE SUV, Polestar 3, Tesla Model X veya Volvo EX90 öne çıkıyor.

BMW iX’in Dış Tasarımı

Söylediğimiz gibi, BMW iX’in tasarımı çok tartışmalıydı, öyle ki BMW’nin bu arabanın tasarımında yolunu tamamen kaybettiğini düşündürdü, bu da Alman markasının diğer açılardan ne kadar başarılı olduğunu lekeliyor. Böbrekleri dik duran devasa ızgara veya setin geri kalanıyla orantılı olmayan aşırı oranlara sahip bir arka kısım gibi unsurlara atıfta bulunuyoruz. BMW iX’in dışının dikkat çekmek, kalıpları kırmak ve fikirlerinizi kutuplaştırmak için tasarlanmış gibi göründüğü açık. Ön yüzü ayrıca LED ve lazer teknolojisine sahip uzun ve ince optik gruplarla dikkat çekiyor.

Yandan görünümü, BMW’nin en büyük SUV’si BMW X7’nin sunduğuyla aynı olan, oldukça belirgin, neredeyse dikdörtgen çamurluk bombeleri ve 3 metrelik çok büyük bir dingil mesafesi ile imzalanmıştır. Arkada, kıvrımlı şekillere sahip gövdeye erişim için büyük bir kapı buluyoruz.

BMW iX’in Elektrik Motorları: Güç ve Özerklik

BMW iX, tahrik için yalnızca elektrikli sistemler kullanan, sıfırdan bir elektrikli otomobil olarak tasarlanmış bir araçtır. Bu şekilde BMW iX, dört tekerlekten çekiş ve yüksek güç sunmak için her eksende bir motor bulunan bir elektrik sistemi kurar.

BMW iX ürün yelpazesi, her ikisi de dört tekerlekten çekişli – dolayısıyla adı xDrive olan – iki farklı versiyonla ifade edilmiştir. Erişim versiyonu xDrive40 olarak adlandırılır ve 70 kWh’lik brüt lityum iyon pille çalışan 306 CV’ye sahiptir ve 400 kilometreden fazla WLTP menzilinin keyfini çıkarır. BMW’ye göre bu BMW iX xDrive40, 0’dan 100 km/sa hıza 6 saniyede ulaşarak kendi kendini sınırlayan 200 km/sa azami hıza ulaşır.

En yüksek performans varyantı BMW iX xDrive50 olarak adlandırılır ve 100 kWh brüt kapasiteli pille çalışan 503 CV sunar. Bu versiyonda, 0’dan 100 km/sa hızlanma, maksimum hız değişmeden kalmasına rağmen 5 saniyeye düşüyor. BMW’ye göre bu versiyonun özerkliği “600 km’den fazla” olacak.

Her iki durumda da hızlı şarj kullanılabilir, ancak daha az güçlü versiyonda yalnızca 150 kW maksimum şarjı destekleyebilir ve xDrive50 versiyonunda 200 kW’a yükselir. Yeni BMW iX’in motorları kendi üretimidir. BMW iX’in pilinin sekiz yıl veya 160.000 kilometre garantisi vardır.

DGT ZERO rozeti sunma avantajıyla bir BMW X5’e eşdeğer sürüş dinamikleri sunmayı hedefleyen bir modelin satış fiyatını düşürmek için gelecekte daha az yetenekli varyantların eklenmesi mümkündür.

BMW iX İçin Fütüristik İç Mekan

BMW iX’in iç mekanı 5 yolcu için tasarlanmıştır ve Alman markasının diğer modelleriyle çok az ilgisi olan bir ön panele sahiptir. Bir 12,3″ enstrümantasyon ekranının yanı sıra bilgi-eğlence sistemi için bir 14,9″ ekranın takıldığı, pek çok kenarı ve neredeyse hiç düğmesi olmayan tasarımıyla göze çarpıyor, bu şimdiye kadar seri üretim bir BMW’ye takılan en büyük ekran.

Sonuç, artırılmış gerçeklik özellikli Head-Up ekranı veya otoyollarda aracın kontrolünü ele alabilen otonom sürüş sistemi gibi unsurlarla birleştirilmiş son teknoloji ürünü bir dijital sistemdir. Tüm bunların yanı sıra çağdaş bir evin oturma odasında yolculuk ettiğimize bizi inandırmaya çalışan avangart tarzda bir dekorasyon. Ek olarak, BMW iX altıgen tasarımlı bir direksiyon simidine ve opsiyonel olarak elektrokromik karartma özellikli panoramik bir cam tavana sahiptir.

BMW iX Fiyatları

BMW iX Fiyat Listesi

Güncellenen rakamlarla BMW iX fiyat listesi belli oldu. BMW iX fiyatlarında iki farklı tasarım bizleri bekliyor. Ancak bunlar arasında donanım ve fiyat açısından çok fazla fark bulunmamaktadır. İşte BMW iX fiyat listesi;

ModelTasarımŞanzımanYakıtSatış Fiyatı TL
BMW iX xDrive40First Edition Essence OtomatikElektrik4.038.500
BMW iX xDrive40First Edition Sport OtomatikElektrik4.066.700
BMW iX Fiyat Listesi

BMW markasının diğer modellerinin fiyatları için tıklayın. Güncel BMW iX fiyat listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu