Sağlık

2023 Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları (Otoplasti Fiyatları)

Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti)

Kepçe kulak ameliyatı ülkemizde geçmişten beri çok ihtiyaç duyulan ve tercih edilen estetik ameliyatlarından biridir. Kepçe kulak ameliyatı fiyatları da kepçe kulak estetiği konusunda en çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Bu yazımızda sizler için 2023 kepçe kulak ameliyatı fiyatları ve kepçe kulak estetiği uygulamasında kullanılan teknikler hakkında bilgilendireceğiz. Kepçekulak ameliyatı fiyatlarına geçmeden önce kepçe kulak sorunları hakkında sizleri biraz bilgilendirelim.

Otoplasti, çıkıntılı veya “çıkıntılı” kulakları daha normal bir konuma, başa daha yakın bir konuma getirmek veya büyük kulakların boyutunu küçültmek için yapılan ameliyattır. Genellikle 4 ile 14 yaş arasındaki çocuklara yapılan bir ameliyattır. Kulaklar 4 yaşına kadar neredeyse tamamen büyümüştür, bu nedenle ameliyat ne kadar erken yapılırsa çocuk düzgün bir kulak görünümüne o kadar erken kavuşmuş olur. Otoplasti yetişkinlerde de yapılabilir, bu yaşta büyük bir risk yoktur.

Siz veya çocuğunuz kepçe kulak ameliyatı yapmayı düşünüyorsanız, ameliyatla ilgili temel bilgileri, ne zaman endike olduğunu, nasıl yapıldığını ve ne gibi sonuçlar bekleyeceğinizi öğreneceksiniz. Ancak tüm sorularınızın yanıtlanması büyük ölçüde kişisel faktörlere ve plastik cerrahın tercihlerine bağlı olduğu için mümkün değildir. Bir şey anlamadıysanız, plastik cerrahınıza sorun.

Kimler Kepçe Kulak Ameliyatı ( Otoplasti ) Yaptırabilir

Çoğu plastik cerrah, ebeveynlere çocuğun kepçe kulakları ile ilgili davranışlarını gözlemlemelerini önerir; Çocuk istemedikçe ameliyatta ısrar edilmemelidir. Kulaklarından memnun olmayan ve ameliyat olmak isteyen çocuklar, müdahale sırasında daha fazla işbirliği yapmakta ve sonuçtan daha mutlu olmaktadırlar.

Çocuk veya yetişkin birçok hasta otoplastinin sonucundan emin olmayabilir. Mutlak mükemmellik değil, iyileştirmenin amaçlandığını unutmayın. Doğal görünmese bile tam simetri beklemeyin. Plastik cerrahınızla hem işlemi hem de beklentilerinizi ve seçeneklerinizi konuşursanız, sonuçlar oldukça tatmin edici olacaktır.

İlk konsültasyonda plastik cerrah sorunu değerlendirecek ve durumunuz için en etkili tekniği önerecektir. Ayrıca ameliyat için hazırlanmanız için talimatlar sağlayacaktır.

Sosyal Güvenlik yardımları kataloğu, ilişkili önemli bir psikolojik bozukluğun olduğu durumlar veya şekil bozukluğunun çok önemli olduğu durumlar ve okul çağında olduğu sürece estetik nedenlerle kepçe kulak ameliyatı yapılmasını içermez.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Nerede Yapılır

otoplasti fiyatları
otoplasti fiyatları

kepçe kulak amaleiyatı otoplasti ameliyathanede, bir klinik veya hastane içinde yapılır. Anestezi tipine bağlı olarak, işlem ayakta tedavi bazında gerçekleştirilir veya ameliyat gecesi hastanede kalırsınız.

Kepçekulak Ameliyatı (Otoplasti) Anestezi Süreci

Çocuk küçükse, plastik cerrah müdahalenin genel anestezi altında yapılmasını önerecektir. Daha büyük çocuklar ve yetişkinler için, sedasyonla ilişkili olsun ya da olmasın lokal anestezi kullanılacaktır, böylece ameliyat sırasında uyanık ama rahatlamış olursunuz.

Kepçe Kulak Ameliyat Süreci

Kepçe kulak ameliyatı genellikle 2 ila 3 saat sürer, ancak karmaşık vakalarda daha uzun sürebilir. Kullanılan teknik, belirli soruna bağlı olacaktır. Kulak kıkırdağını ortaya çıkarmak için genellikle kulağın arkasında küçük bir kesi yapılır. Kıkırdak daha sonra şekillendirilir ve geriye katlanır; yeni şekli korumak için iç noktalar kullanılabilir. Bazen daha doğal bir kulak elde etmek için kıkırdağın bir kısmının çıkarılması gerekebilir. Son olarak, kulağın arkasından bir deri parçası çıkarılır. Otoplastide oluşan iz kulak arkasına gizlenir. Çoğu zaman sadece bir kulak anormal görünse bile daha iyi bir simetri elde etmek için her ikisine de müdahale edilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

kepçe kulak estetiği fiyatları
kepçe kulak estetiği fiyatları

2023 Kepçe kulak ameliyatı fiyatları bu operasyonu yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği soru. Ancak bu estetik ameliyat için hastanın görülmeden net bir fiyat verilmesi imkansız. Kepçe kulak estetiği fiyatları tedavinin yapılacağı hastanaye ve tedaviyi yapacak hekime göre farklılıklar göstermektedir. Kepçe kulak estetiği, otoplasti fiyatları için tedavi olmak istediğiniz estetik merkezine giderek hekiminizden fiyat almanız en doğrusu olacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci

Çoğu hasta, çocuk ve yetişkin, ameliyattan birkaç saat sonra iyileşir, ancak genel anestezinin etkileri geçene kadar bir gece klinikte kalması tavsiye edilebilir. Ameliyattan hemen sonra başın etrafına bir bandaj yerleştirilir. İlk birkaç gün kulaklar biraz ağrıyabilir ama ilaçla kolayca geçer. Birkaç gün içinde bandaj, saç bandına benzer daha hafif bir bandajla değiştirilir. Özellikle geceleri bandaj kullanımı konusunda plastik cerrahınızın talimatlarına uymanız önemlidir. İlk bir ay kulakların bükülmesine neden olabilecek her türlü aktiviteden kaçınılmalıdır.

Çoğu yetişkin, ameliyattan sonraki 5 gün içinde işe döner; Çocuklar fiziksel aktivitelere dikkat ettikleri sürece yaklaşık 7 günde okula dönmektedir.

Kepçekulak Ameliyatının Riskleri Var mı?

Otoplasti kalifiye bir plastik cerrah tarafından yapıldığında, komplikasyonlar seyrek ve önemsizdir. Ancak her müdahalede olduğu gibi bu işlemin de ameliyat riskleri ve komplikasyonları vardır. Hastaların küçük bir yüzdesinde kendiliğinden eriyen veya drenaj gerektiren bir hematom gelişebilir. Nadiren, kulakta skar dokusunu artıran bir kıkırdak enfeksiyonu meydana gelebilir; tedavisi antibiyotik verilmesinden oluşur; nadiren cerrahi drenaj gerekebilir.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatına Genel Bakış

Kulaklarda en sık yapılan ameliyat “çıkıntılı kulakları” düzelten ameliyattır. Bu deformitenin beraberinde getirdiği psikolojik ve sosyal sorunlar nedeniyle ergenler ve hatta çocuklar tarafından sıklıkla talep edilen bir müdahaledir. Tedavi edilecek hastanın yaşına göre genel veya lokal anestezi altında müdahale yapılabilir. Kesi genellikle kulak arkasından yapılır ve böylece neredeyse görünmez bir iz kalır. Bu kesiden kulak kıkırdağı yeniden şekillendirilerek uygun yerlerde kıvrılması sağlanır ve dikilen deri elipsi çıkarılır. Kulakları doğru pozisyonda iyileşecek şekilde modellemek için bir bandaj yerleştirilir. Dikişler alındıktan sonra (haftada bir) dikişler alınır ve uyku sırasında kulakların öne doğru katlanmasını önlemek için iki hafta süreyle lastik takılır. Operasyonun sonucu kalıcıdır. Rötuş nadiren gereklidir ve cilt veya kıkırdak gibi komplikasyonlar nadirdir.

Diğer kulak problemleri

Çıkıntılı kulaklara veya “çıkıntılı” kulaklara ek olarak, ameliyatla düzeltilebilecek başka sorunlar da vardır. Bunlar, sıkışmış kulak ve kepçe kulak içerir. Uzamış kulak memeleri ve yırtık kulak memeleri de cerrahi olarak iyileştirilebilir. Plastik cerrah, doğuştan onsuz (mikrotiya) veya travma nedeniyle kaybedildiğinde yeni bir kulak yaratma yeteneğine de sahiptir.

Diğer estetik ameliyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu