Araba Fiyatları

2023 Mercedes AMG GT 4 Kapılı Coupe Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Mercedes’in AMG versiyonlarından Mercedes AMG GT 4 kapılı Coupe fiyatları editörlerimiz tarafından derlendi. İhtişamlı ve spor bir görüntü sergileyen bu model oldukça ilgi çekici. Mercedes AMG GT 4 kapılı Coupe teknik özellikleri bakımından da öne çıkan bir model. Zaten kullanılan teknoloji ve donanımlar fiyatlarına yansımış durumda. Mercedes AMG GT 4 kapılı Coupe fiyatlarında bizleri bekleyen 3 seçenek yer alıyor.

Mercedes AMG GT 4 Kapılı Coupe fiyatları

Mercedes AMG GT 4 Kapılı Coupe Teknik Özellikleri

Mercedes-AMG GT 4 kapılı Coupé, 2018’den beri Mercedes-AMG tarafından üretilen, coupé tasarımına sahip yüksek performanslı bir sedandır. Mercedes-AMG GT 4 kapılı Coupé, 367 CV ile 843 CV arasında güçlere sahip olması ve kabin konfigürasyonuna bağlı olarak 4 veya 5 yolcuyu barındırma olasılığı ile karakterize edilir. Sindelfingen’deki (Almanya) Mercedes fabrikasında üretilmektedir.

Mercedes-AMG GT 4 kapılı Coupé’nin adı, Mercedes-AMG GT’den türetilen bir şasi ve gövdeden söz ettiğimizi düşündürse de, gerçekte Mercedes-AMG GT 4 kapılı Coupé, Mercedes-AMG GT 4 kapılı Coupé tarafından kullanılan aynı platforma dayanmaktadır. Mercedes E Serisi ve Mercedes CLS, AMG tarafından geliştirilen bazı bileşenlerden ve özel ayarlardan yararlanılmasına rağmen.

Bu nedenle, Mercedes-AMG tarafından %100 geliştirilen bu türdeki ilk modelden bahsediyoruz ve kullanılan platform Mercedes serisindeki diğer modellere benzer olsa da, AMG şasi, üst yapı veya aktarma organlarında son derece alakalı değişiklikler getirdi, kendisini AMG imzalı diğer sedanlardan farklı kılmak için. Aynı zamanda, Mercedes-AMG GT 4 kapılı Coupé’nin geleneksel bir versiyona sahip olmayacağını, yani tüm konfigürasyonlarının belirgin şekilde sportif bir karaktere sahip olduğunu belirtmek gerekir.

Mercedes-AMG GT 4 Kapılı Coupé’nin Rakipleri

Mercedes-AMG GT 4 kapılı Coupé’nin odak noktası ve yaklaşımı göz önüne alındığında, en doğrudan rakibinin, tasarım ve motorlar açısından yön ve hatta özellikleri paylaştığı bir model olan Porsche Panamera’dan başkası olduğuna şüphe yok.

Yine de, Maserati Quattroporte, Audi RS 7 Sportback veya BMW M5 kadar sportif olmasa da, benzer yaklaşımları savunan diğer rakipleri göz ardı edemeyiz. Aslında, aynı Mercedes yelpazesinde bile, Mercedes E-Serisi ve Mercedes CLS’nin AMG çeşitlerinin nasıl harika alternatifler olabileceğini görüyoruz; birincisi daha geleneksel bir salon formatına sahip ve ikincisi, aynı şekilde belirgin bir coupé tasarımına sahip.

Mercedes-AMG GT 4 Kapılı Coupé’nin Dış ve İç Tasarımı

Tasarım düzeyinde, Mercedes-AMG GT 4 kapılı Coupé, Mercedes-AMG GT’den açıkça ilham alan bir estetik sunuyor, ancak arka kısmı 4 kapılı bir yolcu bölmesi ve belirgin bir eğimle belirgin bir coupé tarzı arka kısım barındıracak şekilde yeniden tasarlandı. Bu coupé estetiğini yeniden teyit etmek için, dört kapısında çerçevesiz pencere kullanımı, belirgin tekerlek bombeleri veya yüksek ve belirgin bel çizgisi gibi detaylar da buluyoruz.

İçeride Mercedes sedanlar ile Mercedes-AMG GT’nin daha sportif iç mekanı arasında bir kabin buluyoruz. Her şeyden önce, arka koltuklar için 3 adede kadar farklı tasarım dahil olmak üzere 4 veya 5 koltuk konfigürasyonuna sahip olma olasılığını belirtmekte fayda var. Bagajdaki kargo alanını artırmak için katlanır bir arka sıraya sahip olmak bile mümkün, bu AMG’nin şüphesiz en ilginç yönlerinden biri.

Tasarım düzeyinde, öne çıkan orta konsolunu ve gösterge paneli ile bilgi-eğlence sistemi için çift 12,3″ LCD ekranlı ön panel tasarımını koruyor. AMG tarafından tasarlanan ilk sedan, Coupé’nin radikal tasarımı ile 2012’nin Coupé’sinin radikal tasarımı arasında bir ara nokta aradı.

2023 Mercedes AMG GT 4 Kapılı Coupe fiyat listesi

Mercedes-AMG GT 4 Kapılı Coupe’nin motorları: 367’den 843 CV’ye

Teknik bölümde, Mercedes-AMG GT 4 kapılı Coupe, tümü benzinli, otomatik şanzımanlı ve arkadan veya dört tekerlekten çekişli olmak üzere 3 adede kadar farklı motor sunuyor. Bu şekilde, erişim versiyonu Mercedes-AMG GT 43, 4 kapılı, arkadan çekişli varyantında 0’dan 100’e hızlanan turbo ve elektrik kompresörlü 367 hp’lik 3 litrelik bir V6 motorla donatılmıştır. 5 saniyede km/s ve dört tekerlekten çekişli varyantta bu rakamı 4,9 saniyeye çıkarıyor.

Sırada, dört tekerlekten çekişli, sıralı 6 silindirli motora ve 435 PS’ye ulaşan elektrikli supercharger teknolojisine sahip Mercedes-AMG GT 53 4MATIC+ yer alacak. Bu durumda, mekanik ve elektrikli bileşenler 43 varyantı ile aynıdır, ancak 0’dan 100 km/s’ye 4,5 saniyede hızlanma ve 285 km/s azami hıza ulaşma yeteneğine sahiptir.

Üçüncü sırada ve sınıfının en iyisi olarak Mercedes-AMG GT 63 S E-Performance, 843 BG, 1.470 Nm ve dört tekerlekten çekişli 4.0 V8 Twin-Turbo motora sahip olacak. AMG tarafından üretilen ilk hibrittir. GT 63 S E-Performance’ın tahrik sistemi, 639 hp 4.0 V8 Twin-Turbo motor ve arka aksta 204 hp’ye (10 saniye) kadar güç sağlayabilen bir elektrik motorundan oluşuyor. 6,1 kWh’lik lityum-iyon pil sayesinde elektrikle 12 kilometreye kadar yol alabiliyor. Performans açısından, Mercedes-AMG GT 63 S E-Performance 0-100 km/s hızlanmasını 2,9 saniyede yapabiliyor, ve 316 km/s azami hıza çıkarıyor.

Mercedes-AMG GT 4 kapılı Coupé’nin standart veya opsiyonel olarak takabileceği unsurlardan bazıları, yönlü arka aks, adaptif süspansiyon, elektronik olarak kontrol edilen arka diferansiyel ve kontrollü patinaj sağlayan “Drift Modu”dur.

Mercedes AMG GT 4 Kapılı Coupe Fiyatları

2023 Mercedes AMG GT 4 Kapılı Coupe fiyatları belli oldu. 8 milyondan başlayan Mercedes AMG GT 4 Kapılı Coupe fiyatları 14 milyonun üzerine kadar çıkabiliyor. İşte Mercedes AMG GT 4 Kapılı Coupe fiyat listesi;

ModelDonanımYakıtŞanzımanFiyat Listesi
Mercedes-AMG GT 43 4MATIC+Performance BenzinAMG SPEEDSHIFT TCT8.074.500 TL
Mercedes-AMG GT 53 4MATIC+Performance BenzinAMG SPEEDSHIFT TCT9.444.500 TL
Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCEBenzin-ElektrikAMG SPEEDSHIFT MCT14.750.000 TL
Mercedes AMG GT 4 Kapılı Coupe Fiyatları

Diğer araç modellerinin fiyatları için tıklayın. Güncel Mercedes AMG GT 4 Kapılı Coupe fiyatları için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu