Araba Fiyatları

2023 Mercedes S Serisi Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Mercedes’in ağır toplarından Mercedes S Serisi fiyat listesinde karşımıza iki farklı model ile çıkıyor. Bunlar Mercedes S Serisi ve Mercedes Maybach S Serisi. Mercedes S Serisi teknik özellikleri ile iki model arasında bazı farklılıklar sunabiliyor. Özellikle Maybach tasarımı lüksün en sofistike hali olarak tanımlanıyor. Mercedes S Serisi fiyat listesinde bu iki modelin rakamları da birbirinden farklı olacaktır.

Mercedes S Serisi Fiyatları

Mercedes S Serisi Teknik Özellikleri

Mercedes S-Serisi, 1972’den beri Mercedes-Benz tarafından üretilen F segmentinde lüks bir sedandır. Yedinci nesil şu anda 2020’de sunulan W223 kodu altında pazarlanmaktadır. S-Serisi, hareketli bir vitrin olmasıyla karakterize edilir. Teknoloji, konfor ve lüks açısından markanın sunduğu en iyilere sahip bir katılımcı. S-Serisi, Almanya’nın Sindelfingen kentindeki Mercedes’e ait fabrikada Factory 56 adı altında üretiliyor.

Mercedes’e göre maksimum lüks ifadesi Maybach mührüne sahip olacak.

S-Serisi’ne rakip olmayı hedefleyen modeller arasında kendi sınıfındaki diğer sedanları buluyoruz, bunlar arasında Audi A8, BMW 7 Serisi, Lexus LS ve Genesis G90 öne çıkıyor. Bununla birlikte, S-Serisi’nin özlemleri ve Maybach rozeti altında çok özel versiyonlara erişme olasılığı göz önüne alındığında, S-Serisi, Bentley Flying Spur ve Rolls-Royce Ghost’a rakip olarak da görülebilir.

Mercedes S-Serisi’nin Dış Tasarımı

Mercedes S-Serisi’nin son nesli, genel anlamda selefine göre kesintisiz bir estetik sunuyor ancak ilk bakışta kolayca fark edilmesini sağlayan kendine has detayları var. Kısa dingil mesafeli versiyonunda (3.106 mm) 5.179 mm ve uzun dingil mesafeli versiyonunda (3.165 mm) 5.289 mm uzunluğa sahip büyük bir arabadan bahsediyoruz. Tasarım açısından en dikkat çekici noktaları arasında, geniş ön ızgara veya LED optikler, özellikle de selefinin imajından tamamen kopan ve CLS gibi modellerin estetiğini temel alan yatay bir tasarıma sahip arka kısımlar buluyoruz. Bu modellerden çok düşük bir aerodinamik katsayı, sadece 0,22’lik bir Cx değeri sunmaya da özen gösteriyor ve bu da bu konuda piyasadaki en başarılı otomobillerden biri olmasını sağlıyor. Bagaj durumunda, maksimum 550 litre hacim buluyoruz.

AMG ve Maybach varyantları, seti aşırı derecede değiştirmeyecek olsalar da, ilk durumda ekstra bir sportiflik dokunuşu ve ikinci durumda daha seçkin bir hava sunacak olan kendi gövde kitine sahip olacak. Önceki neslin aksine, W223 S-Serisi’nin coupe veya cabrio versiyonları olmayacak, bu da yeni nesil Mercedes SL taahhüdüne yanıt veren bir eleme.

S-Serisi Motorlar

Mercedes S-Serisi, toplam 5 motor çeşidiyle pazarlanmaktadır, ancak bunların tümü sıralı, 3 litrelik ve turboşarjlı 6 silindirli bir konfigürasyondadır: 2 benzinli versiyon, 2 dizel ve 1 benzinli plug-in hybrid. İki benzin seçeneğinde 367 CV ve 500 Nm ile S 450 4MATIC, yukarıda ise 435 CV ve 420 Nm ile S 500 4Matic buluyoruz. Dizel seçenekleri aynı motordan başlayarak, sınıfa bağlı olarak 2 güç seviyesi sunar: 286 CV ve 600 Nm ile S 350d ve S 350d 4Matic, 330 CV ve 700 Nm ile S 400d 4Matic. S 580e plug-in hibrit varyantı, S 450 ve S 500 ile aynı 3 litrelik sıralı 6 silindirli benzinli motoru temel alır, ancak 510 HP maksimum güce ulaşır ve 62 kilometrelik bir WLTP otonomisini onaylar.

Tüm Mercedes S-Serisi’nin şanzımanı, akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi ile birleştirilebilen 9 vitesli bir tork konvertörü ile otomatiktir.

Mercedes S-Serisi’nin iç tasarımı

Mercedes S-Serisi’nin iç tasarımı zarif, lüks ama aynı zamanda son derece teknolojik. Markanın diğer modellerinde görülenin bir adım ötesine geçen S-Serisi, fiziksel butonları ve kontrolleri minimuma indirerek, tüm kontrolleri ve fonksiyonları yolcu bölmesinde bulunan farklı ekranlarda entegre ediyor. Bu şekilde S-Serisi, MBUX ekosistemini hayata geçirmek için 5 adede kadar farklı ekrana güvenebilecek: 12,3″ dijital gösterge paneli, 12,8″ merkezi multimedya sistemi, arka yolcular için 11,6″ ayrı ekranlar “ve bir 7” arka orta konsol. Bu ekranların öne çıkan özelliği, ön orta sistem durumunda OLED teknolojisinin yanı sıra gösterge panelinde daha iyi görüntüleme için 3D teknolojisinin kullanılmasıdır. Tüm bunlar, sürücünün hemen önündeki 77 inçlik bir alanı kaplayabilen artırılmış gerçeklikle donatılmış bir HUD projeksiyon sistemi ile tamamlanıyor.

S-Serisi, kısa veya uzun dingil mesafeli üst yapı ve 4 veya 5 koltuklu olarak yapılandırılabilir

Diğer iç yenilikler arasında 27 farklı dilde etkileşim kurabilen bir asistana sahip bir ses tanıma sistemi, 30 hoparlörlü uzman Burmester imzalı bir 4D ses sistemi, 10 adede kadar farklı programla havalandırma, ısıtma ve masaj fonksiyonlarına sahip koltuklar, aydınlatma Özelleştirilebilir LED yer alıyor. Güvenlik ve sürüş yardımı açısından, S-Serisi ön, arka ve yandan çarpışma öncesi uyarı, direksiyon ve şerit değiştirme yardımı ile 2. seviye otonom sürüş, ön farlar için lazer teknolojisine sahip LED aydınlatma ve istediğimiz yerde hava yastıklarının açılmasını sunar. Arka yolcular için bir ön hava yastığını büyük bir kepçe olarak bulabilirsiniz.

2023 Mercedes S Serisi Fiyat Listesi

Mercedes S Serisi Fiyat Listesi

2023 Mercedes S Serisi fiyat listesi iki modeli ile hazırlandı. Mercedes S Serisi fiyatlarında modeller arasında farklılık göze çarpıyor. İşte o rakamlar;

Mercedes S Serisi Fiyat Listesi

ModelDonanımYakıtŞanzımanSatış Fiyatı
S 400 d 4MATIC LInspiration Dizel9G-TRONIC10.442.500 TL
Mercedes S Serisi Fiyat Listesi

Mercedes S Serisi Fiyat Listesi (Maybach)

ModelDonanımYakıtŞanzımanSatış Fiyatı
Maybach S 580 4MATICInspiration+Benzin9G-TRONIC14.832.000 TL
Mercedes S Serisi Fiyat Listesi (Maybach)

Diğer araç modellerinin fiyatları için tıklayın. Güncel Mercedes S Serisi fiyat listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu