Diğer Fiyatlar

Manisa Kart Bakiye Sorgulama, TL Yükleme, Dolum Noktalar, Başvuru Nasıl Yapılır

Manisa’da seyahat etmek isteyenlerin araştırdığı Manisa kart bakiye sorgulama, TL yükleme, kart satış ve dolum noktaları, Manisa kart başvurusu gibi konularla sizlerle beraberiz. Peki nedir bu kart, kimler hangi ayrıcalıktan yararlanır, başvurular nasıl yapılır?

Manisa Kart Nedir?

Manisa’da toplu ulaşımı tercih edeceklerin kullanması gereken akıllı kart sistemidir. Belli ücret dahilinde şehir içinde belirtilen güzergahlarda bu kart aracılığıyla seyahat etmenize imkan sağlar. Bu kartla hem daha ekonomik hem de daha pratik bir ulaşım amaçlanmıştır.

Manisa-Kart-Bakiye-Sorgulama-1

Manisa Kart Çeşitleri

Avantaj ve tarife olarak farklı kart seçenekleri yer almaktadır. Kart seçenekleri arasında tam kart, indirimli kart ve ücretsiz kartlar yer almaktadır.

Tam Kart

Serbest kart olarak ta adlandırılmaktadır. Dileyen her vatandaşın kolaylıkla kart satış ve dolum noktalarında temin edebileceği kart çeşididir.

İndirimli Kart

Bu kart ile özellikle öğrenciler, indirimli tarifeden yararlanabilecek. Öğrencilerin daha rahat ve daha ekonomik ulaşım yapabilmeleri için bu kart çeşidi kullanılmaktadır.

Ücretsiz Kart

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından belirtilen şartları sağlayan vatandaşların ücretsiz bir şekilde şehir içi ulaşımlarını sağlamaları için kullanılan kart çeşididir.

Başvuru İşlemleri

Başvuru işlemlerinde Manisa Kart Danışma Merkezine vermiş olduğunuz Evrak, Kimlik Bilgileri eksiksiz olmalıdır. 
Belirtilen şartları sağlamayan kişilerin Başvuru Talepleri değerlendirilmeyecektir.

İndirimli veya Ücretsiz kart taleplerinde istenilen evrakların kesinlikle tamamlanması gerekmektedir.

65 Yaş Kartları sadece 65 yaşını Gün ve Ay olarak doldurmuş vatandaşlarımıza verilmektedir.

Vize İşlemleri

Süreli kartlarda her yıl Vize işlemi yapılması zorunludur.

Vize işlemi yapılmayan İndirimli, Ücretsiz veya Engelli kartlar ile biniş işlemi Normal tarife üzerinden gerçekleştirilir.

Tam Kart da vize işlemi yükümlülüğü yoktur.

Tüm Öğrencilerin vize işlemi yapılırken Güncel Öğrenci Belgesine gerek duyulmaktadır.

Manisa Kart Ulaşım Ücretleri

Ulaşım ücretleri kart tariflerine göre farklılık göstermektedir. Ücretsiz kartı kullanan vatandaşlar ulaşımdan ücretsiz bir şekilde yararlanabilmektedir. İndirimli ve tam kart kullanan kişilerde ulaşım ücretleri değişiklik göstermektedir. İşte Manisa şehir içi ulaşım ücretleri

Tam kart ulaşım ücreti: 9,75 TL

İndirimli Kart ulaşım ücreti: 6,50 TL

Şoför kartı ulaşım ücreti: 12,00 TL

Manisa Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa içerisinde toplu taşıma araçları ile seyahat etmek için kullanılacak bu kartlar için başvurular Manisa Kart Danışma Merkezine yapılacaktır. Bu başvurular indirimli ve ücretsiz kartlar için olacak. Gerekli belgeler ile bu merkeze başvuru yapılarak kişiselleştirilmiş kartınıza sahip olabileceksiniz.

Ayrıca tam kart olarak ta bilinen serbest kartlara başvuru yapmaya gerek yoktur. Şehrin birçok farklı noktasında yer alan kart satış ve dolum noktalarına gidip ücretini ödeyerek bu karta sahip olabilirsiniz.

Manisa Kart Bakiye Sorgulama

Bu kart ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de bakiye sorgulamadır. Peki Manisa kart bakiye sorgulama nasıl yapılır. Bakiyenizi sorgulamanın iki farklı yöntemi var. Birisi kart dolum ve satış noktalarına giderek buradan bakiyenizin durumunu öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda online olarak ta bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Online sorgulama yapmak için ulaşım kartı numaranızı girip sorgula tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Online bakiye sorgulama yapmak için tıklayın.

Karta TL Yükleme

Kartınıza bakiye yüklemenin iki farklı yöntemi var. Birisi kart dolum ve satış noktalarına giderek buradan belli üst limit dahilinde dilediğiniz kadar yükleme yapabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise online TL yükleme işlemidir. Burada ulaşım kart numaranız ile beraber kredi kartı bilgilerinizi girerek kartınıza TL yükleyebilirsiniz. Online TL yükleme sayfasına gitmek için tıklayın.

Kırık Kart İşlemleri

Kartınızın kırılması durumunda içerisinde bulunan elektronik devre zarar göreceğinden Validatör okuma işlemi yapmamaktadır

Kart muhafazası kullanıcı sorumluluğunda olduğundan, yeni bir kart başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Eski kart içerisinde bulunan ücret miktarı yeni kartlara aktarılmaktadır.

Arızalı Kart İşlemleri

Kullanmış olduğunuz kartlarda Elektronik devre bulunduğundan çeşitli etkisel sebeplerden dolayı arızalanabilmektedir.

Kartınızın arızalanması durumunda Validatöre Okutma işlemi ve Bakiye Yükleme işlemi yapılamamaktadır.

Kayıp Kart İşlemleri

Kartın kaybolması durumunda 0.(236) 232 19 00 No’lu telefona Kayıp Kart Bildirimi yapılması gerekmektedir.

Kayıp kartınızın durumunu Manisa Kart Danışma Merkezimize başvuru yaparak öğrenebilir, dilerseniz yeni bir kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

İndirimli Kartların Başkaları Tarafından Kullanılması İşlemi

Kişiselleştirilmiş(İNDİRİMLİ KART, ÜCRETSİZ KART ve ENGELLİ KART’ı) kartlar, başkaları tarafından kullanılamaz.

Başkaları tarafından kullanılan(İNDİRİMLİ KART, ÜCRETSİZ KART ve ENGELLİ KART) kartlar tespit edildiği takdirde KARA LİSTEYE alınıp 1 yıl boyunca indirimli kart verilmemektedir.

İzmirimkart başvurusunun nasıl yapılacağını, bakiye sorgulama ve TL yükleme gibi işlemleri öğrenmek için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu