Kategori

2023 Renault Zoe Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Güncellenen rakamlarla satışa sunulan Renault Zoe fiyat listesi belli oldu. Renault Zoe fiyatları ve Renault Zoe teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen araç tutkunları mutlaka makalemize göz atmalısınız.

Elektrikli araç modelleri arasında kendi segmentinde favori olan Renaut Zoe araç modelleri, 2023 yılına da iddialı giriyor. Ülkemizde henüz 2022 model üretimlerin satıldığı ve fiyatlarının da bu kıstasa göre belirlendiği Renault Zoe fiyat listesi, güncel halini paylaştı.

Renault Zoe Hakkında

Renault Zoe, Renault tarafından 2013’ün başından beri üretilen B segmentinden %100 elektrikli bir hizmet aracıdır. WLTP döngüsüne göre özerkliği 390 km’dir. Renault Zoe, Fransa’nın Flins kentindeki fabrikada Renault Clio ile aynı üretim hattında üretiliyor.

Elektrikli araçlar arasında Renault Zoe’nin ana rakiplerinden bazıları BMW i3, Honda e, Opel Corsa-e veya Peugeot e-208 gibi diğer yardımcı araçlardır.

Renault Zoe’nin Dış Tasarımı

Yıllar boyunca estetik yenilikler almasına rağmen, Renault Zoe’nin üçüncü nesli, yeniden tasarlanmış bir ön ızgaranın yanı sıra optikte çok daha keskin küçük ince ayarlarla önceki nesillere kıyasla neredeyse hiç değişiklik göstermedi. Tampon, sis farlarının yer aldığı yanlarda ızgara ve hava girişlerinde yapılan değişikliklerle biraz daha agresif bir görüntü gösteriyor.

Siluet, bir araç için geleneksel şekillerde ve gizli arka kapı kolları veya ön taraftaki elmas logosunun arkasındaki görünmez şarj soketi gibi ayrıntılarla, yıllar içinde neredeyse hiç değişiklik görmedi. Arkada, LED farlar Renault Zoe’ye ikinci nesle kıyasla net bir şekilde farklı bir görünüm kazandırıyor.

Renault Zoe’nin İç Tasarımı

2019 Renault Zoe’nin içi belki de tüm destandaki en teknolojik olanıdır. Yolculuk bilgilerini veya yükün durumunu ve aynı zamanda navigasyon talimatlarını görüntülemek için yapılandırılabilen 10 inç ekranlı dijital enstrümantasyonun varlığı… Gösterge paneli suni deri veya kumaşla kaplanabilir ve ortada dikey konumda ve daha entegre 9.3 inçlik ekran ön plana çıkar. En yeni nesil R-Link bilgi-eğlence ekipmanı, hem Apple CarPlay hem de Android Auto ile uyumludur.

Direksiyon simidi, yerleşik kontrollerle güncellenirken, hem vites kolu hem de klima kontrolünü veya klimayı düzenleyen kontroller, yolcu bölmesinde sunulan yüksek kaliteli malzemelerle uyumlu ve modern bir görüntü sunuyor.

Renault Zoe Motor

Yalnızca elektrikli olarak sunulur. Renault Zoe fiyat listesi belirlenirken en büyük etkenlerden biri de elektrikli olarak sunulmasıdır.

Renault Zoe R135, 390 kilometrelik özerkliğe sahiptir, ancak dahili referansı ürettiği güçle bağlantılıdır, yaklaşık 136 CV.

Renault Zoe Z.E. 50, LG Chem tarafından geliştirilen bir lityum iyon pile sahiptir ve selefi ile aynı pil alanını işgal etmesine rağmen, bağımsızlığı Zoe’nin ilk iki neslinden çok daha fazladır. Renault hizmeti yalnızca 22 kWh kapasiteli bir batarya ile doğdu ve 2016 yılında 41 kWh kapasiteli bir batarya ile güncellendi. İlk versiyonu zar zor 210 km otonomiyi onaylarken, ikinci teslimat WLTP döngüsüne göre yaklaşık 300 km olan 400 km NEDC otonomisine sahipti. 2019’dan beri 52 kWh bataryaya sahip olmakla övünebilir.

Bu bataryaya, ön aksı tek bir ilişkiyle doğrudan şanzımanla hareket ettiren Renault tarafından geliştirilen bir elektrik motoru eşlik ediyor. R135 olarak vaftiz edilen bu motor, 136 HP güç üretiyor ve 52 kWh kapasiteli bir batarya ile ilişkilendiriliyor. Motor 245 Nm maksimum tork geliştirir ve 0’dan 100 km/sa hıza 10 saniyeden kısa sürede çıkar. Önceki Zoe’deki R110 motorundan 2,2 saniye daha hızlı, 7,1 saniyede 80’den 120 km/sa hıza çıkıyor.

Renault Zoe’yi Şarj Etme

Renault, Zoe’yi, pili olabildiğince çabuk şarj etmek için alınan yoğunluğa ve güce uyum sağlayan “Chameleon” adlı bir soketle satıyor. Pil, 50 kW’a kadar hızlı şarj sistemiyle uyumludur. Combo-CCS şarj cihazı kullanarak, yalnızca yarım saatte 150 km’ye kadar yol gitme hakkı kazanabilirsiniz.

Renault Zoe sahipleri için en iyi seçenek, şarjı 10 saatten daha kısa sürede %0’dan %80’e çıkaran 7 kW’lık bir duvar şarj cihazı olan Wallbox gibi görünüyor. Kurulumu, hem müstakil bir evde yaşıyorsanız hem de arabanızı bir ortak garaja park ederseniz mümkündür. MY Renault uygulaması, yalnızca otomobilin yerini belirlememize veya şarjını kontrol etmemize izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda otonom ve şarj noktalarını dikkate alarak seyahatleri planlayacak ve bunları otomobilin araç bilgisayarına gönderecek.

Renault Zoe’nin Donanımı

Renault Zoe, Entry, Life, Intense ve Bose versiyonlarında satılmaktadır. Ancak şuanda ülkemizde sadece Intense versiyonu satışa sunuluyorIntens’te 16 inç jantlar, ışık ve yağmur sensörlerinin yanı sıra klima kontrolü veya arka park sensörleri monte edilmiştir.

Renault Zoe Fiyat Listesi

Güncellenen rakamlarla satışa hazır olan Renault Zoe fiyat listesi tek araç modeli ile ülkemizde satılmaktadır. İşte 2023 Renault Zoe Fiyat Listesi;

ModelDonanımListe Fiyatı
80 kW Z.E. 50Intense899.900 ₺
Renault Zoe Fiyat Listesi

Renault markasının diğer modellerinin fiyatları için tıklayın. Güncel Renault Zoe fiyat listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu