Personel Alım

2024 Sağlık Bakanlığı 42.500 Personel Alımı Açıklandı

Sağlık Bakanlığı 42.500 personel alımı hakkında beklenen açıklama sonunda geldi. Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan bir son dakika açıklaması geldi. Sürecin başlatılması için başvuru ve tercih kılavuzlarının gönderildiği açıklandı.

Geçtiğimiz yıl açıklanan 85 bin personel alımı açıklaması sonrası gözler yapılacak alımlara çevrilmişti. Geçen yıl içinde duyurulan açıklamada Sağlık Bakanlığı personel alımı için süreci başlatmış ve yapılan tercih işlemleri sonrası 42.500 personel alımı işlemi tamamlamıştı. Konuyla ilgili ikinci alımların ne zaman yapılacağını bekleyen adaylar için açıklama bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı 42.500 personel alımı hakkında beklenen müjdeyi verdi. Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada personel alımı için başvuru kılavuzlarının İŞKUR’a ve tercih kılavuzlarının da ÖSYM’ye gönderildiğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 42.500 Personel Alımı Kadro Dağılımı Nasıl Olacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden Sağlık Bakanlığı 42.500 personel alımı hakkında, ‘’42.500 YENİ PERSONEL İSTİHDAMI KPSS ile 6.069 hemşire, 1.530 ebe, 1.494 sağlık lisansiyeri, 798 sağlık teknisyeni ve 21.709 sağlık teknikeri olmak üzere, toplam 31.600 sözleşmeli sağlık personeli ve ayrıca 10.900 sürekli işçi istihdam edilecektir. Alım süreçlerinin başlatılması için, başvuru kılavuzları İŞKUR’a ve tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderilmiştir. 42.500 yeni çalışma arkadaşımıza ve bakanlığımıza hayırlı olsun” açıklamasını yaptı.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 42.500 Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman

Bakan Koca’nın yaptığı açıklamalar sonrası başvurularının en geç önümüzdeki hafta içerisinde başlaması bekleniyor.

Bakan Koca’nın açıklaması için tıklayın. Diğer personel alım ilanları için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu