Araba Fiyatları

2024 Audi A7 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Sportif araçların liderlerinden Audi A7 fiyat listesi belli oldu. Üstün teknoloji ve önemli donanımlarla Audi A7 teknik özellikleri büyülemeye devam ediyor. Audi A7, satışa sunulan Sportback versiyonu ile karşımıza çıkıyor. Adından da anlaşılacağı gibi Audi’nin sportif bir versiyonu olmuştur. 2024 Audi A7 fiyat listesinin yer aldığı yazımızda aynı zamanda Audi A7 teknik özelliklerinden de bahsedeceğiz.

Audi A7 Fiyatları

Audi A7 Teknik Özellikleri

Audi A7 Sportback, Audi tarafından 2010’dan beri üretilen, büyük lüks sedan segmentinde coupe ipuçları taşıyan bir sedandır. İkinci nesil şu anda piyasada ve Ekim 2017’den beri satışa sunuluyor. Audi A7, tasarımı ve sportifliği ile karakterize edilir. Almanya’daki Neckarsulm fabrikasında üretilmektedir.

Audi A7’ye rakip olmayı arzulayan en iyi sedanlar arasında kendi sınıfında başka modeller de buluyoruz, bunlar arasında coupé tarzı lüks sedanlar kategorisini bir şekilde başlatan model olan Mercedes CLS öne çıkıyor; ve BMW 8 Serisi Gran Coupe’nin de mevcut olduğu ve hatta Porsche Panamera olarak kabul edilebilecek.

Audi A7 Sportback’in Motor Yelpazesi

Pervane donanımı, 163 CV ile 600 CV arasında çok eksiksiz bir mekanik ürün yelpazesinden oluşur. Audi A7 Sportback’te bulunan dizel motorlar, standart olarak bir S tronic otomatik şanzımanla (50 TDI ve S7 TDI durumunda tiptronic) donatılmış beş, dört ve altı silindirlidir. En az güçlü olanlar hariç tüm dizel mekanikler, A7 Sportback’e ECO etiketi veren ve bu nedenle onları en ilginç seçenekler haline getiren mikro hibrit teknolojisine sahiptir:

Audi A7 Sportback’in benzinli motorları iki adet olup, standart quattro dört tekerlekten çekiş ve S tronic otomatik şanzımana, mikro hibrit teknolojisine ve dolayısıyla ECO etiketine sahiptir ve sırasıyla 265 HP ve 340 HP güç sağlar.

Audi A7 Sportback Donanımı

Audi A7 Sportback serisindeki donanım olanakları kapsamlıdır ve teknolojiye, eğlence ve konfor sistemlerine ve sürüş yardımlarına son derece odaklanmıştır.

Audi A7 Sportback, örneğin, geleneksel eğlence sistemi olarak ikinci bir ekranla tamamlanan dijital enstrümantasyona sahip bir Audi sanal kokpit sistemi ve hatta sistemleri yönetmek için dokunmatik arayüz haline gelen aşağıdaki üçüncü bir ekran ile mevcuttur.

LED ve lazer aydınlatmayı, OLED arka farları ve sürüş yardımlarını gelişmiş sürüş otomasyonu işlevleriyle birleştiren HD Matrix LED farlar da eksiksizdir.

2024 Audi A7 Fiyat Listesi

Audi A7 ve Yarı Otonom Sürüş

En son Audi lansmanları ve özellikle en lüks olanları, yarı otonom sürüşe giderek daha fazla yaklaşan sürüş yardımcıları satın alarak gelişti.

Audi A7 Sportback, bu manevraları aracın dışından yönlendirecek olan “sürücünün” gözetiminde bir garajdan park etme ve giriş ve çıkış manevralarını otomatikleştiren Audi AI uzaktan park pilotu ve Audi A7 uzak garaj pilot sistemlerini içerir, cep telefonu ile kontrol edilir. Audi’nin en son lansmanlarından bir diğeri olan Audi Q8’de daha da ileri gitmek istediler ve bu işlev artık sürücünün manevraları yönlendirmesini gerektirmeyecek.

Neden Audi A7 Sportback’i Seçmelisiniz?

Audi A7 Sportback, 4,97 metre uzunluğunda büyük bir sedandır, ancak tasarımı, boyutunu kamufle ederek sportiflik ve seçkinlik sağlar. Bu sayede Audi A8 kadar ferah bir otomobil değil ama daha sportif ve sürücü odaklı.

Alternatifleri arasında en ilgi çekici olanı, Audi A7 Sportback ile pratik olarak aynı anda yenilenen, aynı zamanda coupe tarzı ve sportif yaklaşıma sahip bir sedan olan Mercedes CLS’dir. Ve daha ucuz ve bazı açılardan daha da ilginç bir model.

Güçlü dizel versiyonlar ve hatta daha güçlü benzinli versiyonlar da dahil olmak üzere çok çeşitli son nesil ekipman ve mekanik, Audi A7 Sportback’i yerden veya beş kapısından vazgeçmek zorunda kalmadan farklı bir sedan arayanlar için düşünülmesi gereken bir seçenek haline getiriyor.

Audi A7 Fiyat Listesi

2024 Audi A7 fiyat listesinde tek versiyon yer alıyor. Karşımıza çıkan versiyonun adı Audi A7 Sportback olmuştur. Ancak Audi A7 fiyatlarına baktığımızda bu versiyonunda 4 farklı fiyat seçeneğine sahip olduğunu görüyoruz. İşte Audi A7 fiyat listesi;

ModelŞanzımanMotorFiyat Listesi
A7 Sportback 55 Turbo FSI quattro 340 hpS tronic3.0 Turbo FSI quattr4.696.073 ₺
A7 Sportback 40 TDI quattro 204 hpS tronic2.0 TDI quattro3.579.534 ₺
A7 Sportback 50 TDI quattro 286 hpTiptronic3.0 TDI quattro4.592.989 ₺
RS7 Sportback 4.0 Turbo FSI quattro 600 hpTiptronic4.0 Turbo FSI quattr8.760.962 ₺
Audi A7 Fiyat Listesi

Audi markasının diğer modellerinin fiyatları için tıklayın. Güncel Audi A7 fiyat listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu