Araba Fiyatları

2024 Citroen Ami Fiyatı ve Teknik Özellikleri

2021 yılında hayatımıza Citroen Ami fiyatı ve teknik özellikleri bakımından da ilgi çekmeyi başarmıştır. Küçük ve şık bir araç olan Ami, Citroen’in elektrikli araçları arasında yerini almıştır. 2024 Citroen Ami fiyatının güncellendiği liste ile beraber Citroen Ami teknik özellikleri de bu yazımızda yerini alacak.

Citroen Ami Teknik Özellikleri

Citroen Ami, Citroen tarafından 2021’den beri üretilen küçük, iki koltuklu bir elektrikli dört tekerlekli bir araçtır. 8.2 CV elektrik motoruna sahip olması, maksimum 45 km/s hıza ulaşması ve tek şarjla yaklaşık 75 km yol alabilmesi bu aracın en büyük özelliklerinden biridir. Bu, Citroen’in şehir içinde özel ulaşım ve şehirlerdeki araba paylaşım platformlarında kullanılması amaçlanan bir taahhüdüdür. Citroen web sitesinden, marka bayilerinden ve FNAC gibi mağazalardan çevrimiçi olarak satın alınabilir. Citroen Ami Fiyatı teknik özellikleri ile bağlantılı olmuştur.

Citroen Ami’ye rakip olmayı hedefleyen elektrikli dört tekerlekli bisikletler arasında, Araba Paylaşımı girişimleri moda olmadan önce bile kategoride öncü olan Opel Rocks-e, SEAT Minimó ve Renault Twizy’yi buluyoruz.

Citroen Ami’nin Dış Tasarımı

Estetik olarak, Citroen Ami’nin imajı tamamen çığır açıcıdır. Bu durumda, sadece iki taraf arasında bir simetri düşünülmemiş, aynı zamanda hem ön hem de arka şekil olarak tamamen aynı olacak şekilde seçilmiştir. Bu nedenle, yalnızca ışıklarından ön ve arka tarafı ayırt edilebilir, çünkü önde sürüş ışıklarını, arkada ise fren ve konum ışıklarını, ayrıca geri vites ışıklarını ve algıyı biraz değiştiren dönüş sinyallerini buluruz.

Çift şeritli logo da dahil olmak üzere plaka tutucunun yerleşimi, tam olarak bu amaç için her iki uçta da şekil ve boyut olarak çoğaltılmıştır. Citroen Ami’nin dış kaplaması, bazı özelleştirme seçenekleriyle birlikte satın alınabileceği tek renk olan Ami mavisi adı verilen mavimsi bir tonla kalıplanmış plastiktir.

Profil açısından, Citroen Ami’nin fütüristik tasarımı, metal desteklere ve diğer öğelerle uyumlu dairesel bir tasarıma sahip basit olduğu kadar çok Old School dikiz aynalarının tanıtımıyla tezat oluşturuyor. Neredeyse tüm silüet, kapının dış paneli tarafından kaplanmıştır, bu da Citroen Ami’nin tasarımından sorumlu olanların mevcut alandan tam olarak yararlanmaya çalıştıklarını gösterir.

Citroen Ami’nin yolcu bölmesinin alt kısmında yer alan bataryası (Peugeot e-208’inkinden 10 kat daha küçük) ve tekerleklerdeki motorlar bu nedenle yaşanabilirlik için tasarımın mümkün olduğunca kullanılmasına izin veriyor. 2,41 metre uzunluğuyla smart fortwo’dan önemli ölçüde daha kısadır ve pilsiz ağırlığı 425 kilograma, pil dahil 485 kg’a ayarlanmıştır.

Citroen Ami’nin İç Tasarımı

Citroen Ami’nin diğer özelliği, tam olarak, iç kısma erişmemizi sağlayan özelliğidir: kapılar, yolcu koltuğuna erişim sağlayan, dikeyde geleneksel menteşe düzenlemesine sahip olan ters yönde açılır.

Halihazırda kabinin içinde çok basit bir tasarım buluyoruz ve bu, son derece şık bilgi-eğlence sistemi veya dokunmatik ekranlar da dahil olmak üzere neredeyse tüm vazgeçilebilir unsurların yokluğuyla öne çıkıyor. Onun yerine, müzik veya tarayıcı sistemi görevi görecek akıllı telefon desteği ve anahtarlar, cüzdanlar veya park biletleri gibi küçük şeyleri bırakmak için bazı küçük depolama alanları bulunuyor.

Citroen Ami, gerekli olan her şeyden vazgeçer, renkli bir dokunuşa sahiptir ve yolcunun gösterge panelindeki koldan sarkıtarak taşıyabileceği, küçük çantalar veya sırt çantaları için ideal olan bir bohça da dahil olmak üzere iki yetişkin için alana sahiptir.

2.41 metre uzunluğu ile tam da gördüğümüz gibi A noktasından B noktasına konforlu ve bireysel olarak gitmek için tasarlanmış, büyük şehirlere özel ve paylaşımlı bir araç olarak karşımıza çıkan bir otomobil. Isıtmalı olmasına rağmen kliması yoktur ve camları manuel olarak açılmaktadır.

Citroen Ami’nin Elektriksel Donanımı

Citroen Ami’nin lityum-iyon pili, 8,2 CV (6 kW) elektrik motorunu çalıştırmaya yetecek 5,5 Wh kapasiteye ve 75 kilometre elektrik menziline sahiptir. Akü, yolcu kapısı çerçevesinde toplanan fiş ile bir ev prizinden sadece 3 saatte şarj edilebilir.

Bu, maksimum 45 km/s hıza sahip olmasını sağlar, böylece hafif dört tekerlekli bisiklet kategorisine girer. Citroen Ami Fiyatı belirlenirken en çok dikkat edilen konuların başında bu özellik gelmiştir.

Citroen Ami Fiyatı

2024 Citroen Ami fiyatı belli oldu. Citroen Ami fiyat listesinde tek seçenek bulunuyor. 6 Kw motor gücüne ve 40 torka sahip olan bu aracın satış fiyatı 245 bin 900 TL’dir.

Citroen markasının diğer modellerinin fiyatları için tıklayın. Güncel Citroen Ami fiyatı listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu