İlaç Fiyatları

2024 Güncel Parol Fiyatı, Parol Ağrı Kesici

Parol Fiyatı, Parol Ağrı Kesici Fiyatı

Ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaç grubu içerisinde yer alan Parol ağrı kesici fiyatı güncel hali ile yazımızda sizlerle. Peki nedir parol? Parol fiyatı ne kadar oldu? 2024 Parol ağrı kesici fiyatı ne kadar? Parol ne işe yarar?

Parol Hakkında

Parol, genellikle baş ağrısı, diş ağrısı, kas ağrısı, adet ağrısı ve ateş gibi hafif veya orta düzeyde ağrıları hafifletmek için kullanılan bir ağrı kesici ilaç markasıdır. Ayrıca ateş düşürücü özelliğine de sahip bir ilaçtır. Parasetamol (asetaminofen) etken maddesini içerir ve yaygın bir şekilde kullanılan bir ilaçtır.

Parol, yaygın olarak tablet veya şurup formunda bulunur, reçeteli ve reçetesiz olarak satılır. Ancak, dozaj ve kullanım talimatlarına dikkat etmek önemlidir. Herhangi bir ilacı kullanmadan önce, sağlık durumunuz ve varsa mevcut ilaçlarınız hakkında doktorunuza veya eczacınıza danışmanız önemlidir.

Parol, genellikle hafif ve orta düzeyde ağrıları hafifletmek ve ateşi düşürmek için kullanılır. Bununla birlikte, herkes için uygun olmayabilir ve bazı durumlarda doktor tavsiyesi gerekebilir. Ayrıca, Parol veya herhangi bir ilacın yan etkileri veya olası etkileşimleri hakkında bilgi sahibi olmak da önemlidir. Bu nedenle, ilacı kullanmadan önce talimatları dikkatlice okumanız ve gerektiğinde sağlık uzmanına danışmanız önemlidir.

2024-Parol-Fiyati
Parol Fiyatı

Parol Nedir?

PAROL 20 ve 30 tablet içeren blister ambalajlar halinde satılan, L hafif ve orta şiddetli ağrılar ve ateşin semptomatik (hastalığı tedavi edici değil, belirtileri giderici) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Parasetamole veya ilacın içeriğindeki diğer maddelere karşı duyarlı (alerjik) iseniz, şiddetli karaciğer ya da böbrek yetmezliğiniz varsa bu ilacı kullanırken çok dikkatli olmalısınız ve mutlaka hekim tavsiyesi ile kullanınız.

Parol-Fiyati
2024 Parol Fiyatı

Parol Nasıl Kullanılır?

Parol, tablet veya şurup şeklinde formları olan bir ilaç türüdür. Her iki şekilde de ilacın satışı yapılmaktadır. Parol’u kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı huşular söz konusudur. Bunların başında da kullanım talimatı gelmektedir. Buna göre Parol, yetişkinler için ve 6 yaşın üzerindeki çocuklar için uygun olan bir ilaçtır. Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar için önerilen doz 1-2 tablettir. 6-12 yaş arasındaki çocuklara önerilen doz 4-6 saat ara ile ½-1 tablet şeklindedir.

Semptomların giderilebilmesi için her zaman etkili olduğu en düşük dozda kullanınız. Belirtilen dozdan fazla kullanılmamalı, kullanıldığı takdirde hemen bir doktora başvurulmalıdır.

Parol ağrı kesici ilaç, ağızdan alınır ve bir bardak su ile yutulması gereken bir ilaçtır.

Parol-Fiyati-2024
Güncel Parol Fiyatı

Güncel Parol Fiyatı

İlaç fiyatları yılın belli dönemlerinde belirli prosedürlere göre değişiklik gösterebilir. Parol fiyatı da belirli aralıklarla güncellenen bir ilaç markasıdır. Son güncel verilere göre Parol ağrı kesici fiyatı 500 mg 20 tablet olan ambalajlar 23,41 TL olarak belirlenmiştir.

Parol Reçetesiz Alınır Mı?

Parol, reçetesiz alınabilen ilaç markalardan bir tanesidir. Ancak eczacınız ya da hekiminize danışmadan ilaç kullanmanız önerilmemektedir.

Parol Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

İlaçlar konusunda bilinmesi gereken konulardan bir tanesi de ilaçların muhafaza edilme şekilleridir. Özellikle son kullanma tarihine çok dikkat edilmeli ve eğer kullanma tarihi geçmişse kesinlikle o ilaç kullanılmamalıdır. Bu durum hem Parol için hem de diğer tüm ilaçlar için geçerlidir.

Bununla beraber ambalajından şüphelendiğiniz ilaçlarla beraber ambalajı yırtılmış veya açılmış ilaçları kesinlikle kullanmamalısınız. Son kullanma tarihi geçmiş ve ambalajından şüphelendiğiniz ilaçları çöpe atmayın! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen toplama sistemine veriniz.

Parol’u ayrıca çocukların göremeyeceği ve ulaşamayacağı yerde muhafaza etmek gerekiyor. bu ilaçlar ambalajında saklanmalı ve ambalajından dışarı çıkarılmış şekilde muhafaza edilmemelidir.

25 derecenin altındaki oda sıcaklığında ve orijinal ambalajında saklayınız.

Parol’un Yan Etkileri

Parol, genellikle güvenli bir ilaç olarak kabul edilir. Ancak yanlış kullanımında diğer ilaçlarda olduğu gibi Parol’da da bir takım yan etkilerin görülmesi kaçınılmaz olabilmektedir. En yaygın yan etkileri arasında karaciğer hasarı, mide bulantısı, kusma ve ciltte dökülmeler gösterilebilir. Bunula beraber bazı kişilerde Parol’a alerjik reaksiyon da görülebilmektedir.

Yanlış kullanım ya da olası yan etki durumunda mutlaka vakit geçirilmeden bir sağlık kurumuna başvurmak gerekmektedir.

2024 Dolorex fiyatları için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu