İlaç Fiyatları

2024 Güncel Dolorex Fiyatı

Ağrı kesici tercihinde bu ilacı kullananlar 2024 Dolorex fiyatını araştırmaya devam ediyor. Belirli periyotlarla güncellenen ilaç fiyatları sonrası en çok merak edilen konulardan biri olmuştur Dolorex ağrı kesici fiyatları. Peki nedir Dolorex? Ne için kullanılır? Güncel Dolorex fiyatı ne kadar oldu? Reçetesiz Dolorex fiyatı ne kadar?

Dolorex Nedir?

Ülkemizde çok fazla tüketilen Dolorex, ağrı kesici ilaç grubu içerisinde yer almaktadır. Kırmızı renkte yer alan bu tabletler, 10 veya 20 adet kaplı ambalajlar halinde satışa sunulmaktadır. DOLOREX, ağrı ve iltihabın tedavisinde kullanılan “nonsteroidal antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİİ’ler)” adı verilen bir ilaç sınıfına aittir.

2024-Dolorex-Fiyati
Dolorex Fiyatı

Dolorex Hangi Ağrıların Tedavisinde Kullanılır?

DOLOREX, aşağıdaki durumların kısa süreli tedavisinde kullanılabilir: Kireçlenme (osteoartrit), eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğu (romatoid artrit) ve sırt, boyun ve göğüs kafesi eklemlerinde sertleşme ile seyreden ağrılı ilerleyici romatizma (ankilozan spondilit) belirti ve bulgularının tedavisi ile akut guta bağlı eklem iltihabı (akut gut artrit), akut kas-iskelet sistemi ağrıları, ameliyattan sonraki ağrı (postoperatif ağrı) ve ağrılı adet görme (dismenore) tedavisinde tercih edilen ilaçlardan bir tanesidir.

Dolorex Günde Kaç Sefer Kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

• Tedavi başlangıcında günlük doz genelde 100 ila 150 mg’dır. Daha hafif vakalarda, günde 75-100 mg genellikle yeterlidir. Günlük toplam doz, 2 veya 3’e bölünmüş olarak alınmalıdır. Günde 150 mg’ın üzerine çıkmayınız.

• Ağrılı adet dönemlerinde, ilk belirtileri hissettiğiniz anda tedaviye 50 mg’ lık tek doz ile başlayınız. Gerekirse birkaç gün boyunca, günde iki ya da üç kez 50 mg ile devam edin. Günde 150 mg’ın üzerine çıkmayınız.

• Doktorunuz size tam olarak kaç tane DOLOREX almanız gerektiğini söyleyecektir. Tedaviye verdiğiniz yanıta göre doktorunuz daha yüksek ya da daha düşük bir doz önerebilir.

• Doktorunuzun talimatlarına dikkatle uyunuz. Önerilen dozu aşmayınız.

• Ağrınızın kontrol altında tutulabildiği en düşük dozu almanız ve DOLOREX’i gereğinden daha uzun süre almamanız önem taşır.

• DOLOREX’ i birkaç haftadan daha uzun süre kullanırsanız, gözden kaçabilen yan etkilerin görülmediğinden emin olunması açısından düzenli kontroller için doktorunuzu görmelisiniz.

• DOLOREX’i ne kadar süre boyunca kullanacağınıza dair sorularınız varsa, doktorunuz ya da eczacınız ile konuşunuz.

Dolorex’in Kullanma Yöntemi Nasıldır?

Hastalık tedavisinde kullanılan Dolorex’in kullanım metodu önemli bir kavramdır. Dolorex, sadece ağızdan kullanım için uygun olan bir ilaç çeşididir. Bir bardak su ya da başka bir içecekle bütün halinde bölünmeden ve çiğnenmeden yutulmalıdır.

Dolorex’in Çocuklarda Kullanımı

14 yaşından küçük çocuk ve ergenlere Dolorex verilmemelidir. 14 yaşın üzerindeki ergenlere günlük 75 mg ile 100 mg yeterli gelecektir. Toplam günlük doz iki veya üçe bölünmüş olarak belirli periyotlarda alınmalıdır. Günde 150 mg’ın üzerine çıkılmamalıdır.

Dolorex-Fiyati-1
Reçetesiz Dolorex Fiyatı

Dolorex’i Kullanmayı Unutursanız Ne Yapmalısınız?

Dolorex, hekiminizin ve eczacınızın tavsiyesi doğrultusunda belirli periyotlarla alınmalıdır. Ancak bazı durumlarda ilaç kullanmayı unutabiliyoruz. Böyle bir durumda ilacı almayı unuttuğunuzu fark ettiğiniz anda ilacınızı alabilirsiniz. Bir sonraki dozu ise kendi saatinde alabilirsiniz; ancak, eğer ki bir sonraki dozun saati yaklaşmışsa unuttuğunuz dozu atlayarak ilaç tedavisine devam ediniz.

Dolorex’i Hangi Koşullarda Muhafaza Etmek Gerekir?

Dolorex, tıpkı diğer ilaçlarda olduğu gibi belirli bir saklanma koşulu olması gerekmektedir. Her ilacın saklanma koşulu birbirinden farklı olabilmektedir. Dolorex’i de 25°C altındaki oda sıcaklığında saklamanız gerekmektedir. Bununla beraber özellikle çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamalı, göremeyeceği ve erişemeyeceği bir yerde ilacın muhafaza edilmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Dolorex’in saklanmasıyla alakalı dikkat edilmesi gereken bir diğer faktörde son kullanma tarihidir. İlaç grubunda son kullanma tarihi çok önemli bir konudur. İlaç kutusunun ve paketinin üzerinde son kullanma tarihi belirtilmektedir. Bu tarihten sonra tarihi geçen ilacı kullanmayı bırakmalısınız. Eğer üründe veya ambalajında bozukluk fark ederseniz bu ilacı kullanmayı durdurun.

Tarihi geçen ve ambalajında bozukluk nedeniyle kullanmayı durduğunuz ilacı çöpe atmayın. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca belirlenen toplama sistemine veriniz.

2024 Dolorex Fiyatı

Dolorex, reçeteli ve reçetesiz satılan bir ilaçtır. Ancak yine de doktor tavsiyesi olmadan bu ilacı kullanmayınız. Son güncellemelerle beraber 2024 Dolorex fiyatı reçetesiz olarak 50.46 TL olarak belirlenmiştir.

2024 Coca Cola fiyatları için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu