Araba Fiyatları

2024 Hyundai Kona Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Hyundai’ın başarılı tasarımları editörlerimiz tarafından derlenmeye devam ederken bu yazıda Hyundai Kona fiyat listesi sizlerle birlikte olacak. Hyundai araba modelleri arasında son dönemlerin gözde tasarımları haline gelen Hyundai kona fiyatı kendi segmentinde önemli bir satış sayısına ulaşmıştır. Güncellenen rakamlarla hazırlanan 2024 Hyundai Kona fiyat listesi, ülkemizde tek modeli ile satışa sunulmaktadır. Henüz 2024 modelinin satışa sunulmadığı bu araçların 2022 modeli satışa sunulmakta ve Hyundai Kona fiyat listesi, tek araç modeli ile piyasada yerini almaktadır.

Hyundai Kona Hakkında

Hyundai Kona, Hyundai tarafından üretilen küçük bir B segmenti SUV’dir. Sürekli gelişen ve iyi satış rakamlarına sahip rekabetçi bir segmentte yer alan 4.16 metre uzunluğunda ve beş kapılı küçük bir crossover. Hyundai Kona, benzinli, dizel motorlar ve hibrit ve elektrikli olmak üzere iki alternatif versiyon ile pazarlanmaktadır. Ancak şuan için ülkemizde Hyundai Kona araba modelinde yakıt türü olarak sadece benzinli modeli satılmaktadır.

Hyundai’nin bu SUV’a verdiği isim olan Kona, Hawaii’deki bir adaya gönderme yapıyorGaliçya ve Portekiz’de Kona biraz talihsiz bir isim ve crossover’ın adı Portekiz pazarı için Kauai olarak değiştirmiş  olsa da, Galiçya’da Kona olarak anılmaya devam edecek.

Hyundai Kona Fiyat Listesi

2022 modelinin satışta bulunduğu Hyundai Kona fiyat listesi şu şekildedir;

Hyundai KonaYakıt TipiŞanzımanListe Fiyatı
1.0 T-GDI 120 PS StyleBenzinDCT758.000 TL
Hyundai Kona Fiyat Listesi

Güncel Hyundai Kona fiyat listesi için tıklayın. Hyundai’ın diğer modellerinin fiyatı için tıklayın.

Hyundai Kona’nın Dış Tasarımı

Hyundai, aşırı yüklenmiş olsa bile çok cüretkar bir tasarım seçmiş. Çok belirgin bir ızgaraya sahip bir ön kısım, iki parçaya bölünmüş çok ince farlar ve bir SUV karakteristiği olan çamurluk bombelerinin plastik korumaları için ilgi çekici bir çözüm olmuş. Bu muhtemelen Hyundai’nin uzun zamandır en cüretkar tasarımı olarak literatüre geçmiştir.

Yolcu kabininde de markanın her zamanki ağırbaşlılığı içinde enerjik bir tasarımı tercih ettiler. Ergonomisi ve kalitesi genel segmentte ortalamanın üzerinde olması gereken bir iç mekan tercih edilmiştir.

Hyundai Kona Motorları

Hyundai Kona, her zevke ve her ihtiyaca uygun motorlarla sunuluyor. Hyundai Kona’daki tek benzinli motor, 120 beygirlik 1.0 TGDI’dir ve şuan sıfır olarak ülkemizde satılan tek modeldir. Bu nedenle Hyundai Kona fiyat listesi sayfasında sadece bu model yer almaktadır. Hyundai Kona’nın dizel motor yelpazesi, 115 ve 136 HP olmak üzere iki üç seviyesinde sunulan 1.6 CRDi ile eklemlenmiştir.

Yaratıcılarının tüm seri için önden çekişi tercih ettiği kategorisindeki diğer ürünlerin aksine Hyundai, Hyundai Kona’da dört tekerlekten çekiş alternatifleri sunuyor. Şanzıman ve egzoz sistemini öyle tasarladılar ki, arabanın tabanının altına yerleştirildiklerinden, dört tekerlekten çekişli versiyonlar önden çekişli versiyonlara kıyasla araçta neredeyse hiç yer kaybetmiyor. Önden çekişli ve dört tekerlekten çekişli versiyonlar arasında, arka süspansiyonların, yakıt deposunun ve hatta egzoz hattının mimarisinde ve konumunda da farklılıklar olacaktır.

Dediğimiz gibi dizel ve benzinli motorlara sahip olmasının yanı sıra hibrit ve elektrikli versiyon olarak da ayarlanabiliyor.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu