Diğer Fiyatlar

Kart38 Bakiye Yükleme, Bakiye Sorgulama, Kart38 Başvuruları

Kayseri’de şehir içi ulaşım sisteminde kullanılan kart38 nedir, kart38 bakiye yükleme nasıl yapılır, kimler hangi kartı kullanabilir?

Kart38 Nedir?

Kart38, şehir içindeki tüm toplu taşıma araçlarında indirimli seyahat etmenizi sağlayan ulaşım kartıdır. Kart38, Kayseri de ulaşım hizmetlerinin çağa uygun şekilde zahmetsiz, hızlı ve pratik bir şekilde sizlere sunulmasını sağlar. Bu kart ile Kayseri şehir iç otobüs, tramvay hatlarında ve Kayseri Şehir Merkezi ile İlçeleri arasında seyahat edebilirsiniz.

Kart38-1
Kart38 Bakiye Yükleme

Kart 38’in Kullanımı Nasıldır?

Ulaşımda bu kartı kullanıp ödeme yapmak için otobüslerde bulunan kart okuma cihazlarına ya da tramvay istasyonlarında yer alan turnikelere yaklaştırmanız yeterlidir. İşleminiz anında gerçekleşir ve bir biniş ücreti Kart38’nizde tanımlı olan tutardan düşer ya da aktarma durumunda ücretsiz geçişinize imkan verir.

Kart38 Hangi Araçlarda Geçerlidir?

Alacağınız ulaşım kartı Kart38’e bağlı olan tüm otobüs, tramvay ve bisikletlerde geçerli olacaktır.

Kart 38 Çeşitleri Nelerdir?

Dört farklı kart 38 çeşidi bulunmaktadır. Bunlar tam kart, indirimli kart, serbest kart ve Kaybis karttır. Bunlar farklı farklı avantajlara sahip kart çeşididir.

İndirimli Kartlar

Bu kartı kullanabilen kişiler arasında öğrenciler, mezuna kalan öğrenciler, mesleki eğitim öğrencileri, Açıköğretim öğrencileri ve öğretmenler yer almaktadır.

Öğrenci

Tanımlanan kart ile ulaşım araçlarından indirimli yararlanabilmektedirler.

Başvuru ve Vize İşlemi: MEB ve YÖK sisteminde aktif öğrenciliği doğrulanması durumunda kimlik ve güncel fotoğraf ile Kart38 işlem merkezlerine başvuru yapılabilir. (26 yaşından gün almış öğrencilerden Sosyal Güvenlik Kayıt Sorgulama Belgesi istenmektedir.)

Mezuna Kalan Öğrenci:

Tanımlanan kart ile ulaşım araçlarından indirimli yararlanabilmektedirler.

Başvuru ve Vize İşlemi: 21 yaşından gün almamış, üniversite hazırlık kursu öğrencisi olduğunu belgeleyen doküman (kurum ismi ve eğitim dönemi bilgilerini içeren), kimlik ve güncel fotoğraf ile Kart38 işlem merkezlerine başvuru yapılabilir.

Mesleki Eğitim Öğrencileri:

Tanımlanan kart ile ulaşım araçlarından indirimli yararlanabilmektedirler.

Başvuru ve Vize İşlemi: 18 yaşından gün alanlar için Sosyal Güvenlik Kayıt Sorgulama Belgesi, kimlik ve güncel fotoğraf ile Kart38 işlem merkezlerine başvuru yapılabilir. 21 yaşından gün alan öğrenciler için işlem yapılmamaktadır.

Açıköğretim Öğrencileri:

Tanımlanan kart ile ulaşım araçlarından indirimli yararlanabilmektedirler.

Başvuru ve Vize İşlemi: Açık öğretim ortaokul ve liseler için 18 yaşından gün alınmış ise Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi ile başvuru yapılabilir.

Öğretmen:

Tanımlanan kart ile ulaşım araçlarından indirimli yararlanabilmektedirler.

Başvuru ve Vize İşlemi: Öğretmen kartı, kimlik, güncel fotoğraf ile Kart38 işlem merkezlerine başvuru yapılabilir.

İlk Başvuru İşlemleri: MEB sisteminde aktif öğretmenlik doğrulaması durumunda kimlik ve güncel fotoğraf ile Kart38 işlem merkezlerine başvuru yapılabilir.

Serbest Kartlar

Bu kartı kullanabilecek kişiler arasında 65 yaş, kamu ve TUİK personeli, basın, AFAD personeli, EGM personeli, zabıta, jandarma, şehit yakını, gazi, erbaş, engelli ve engelli refakatçilerdir.

Kaybis Kartları

Kaybis Tam Kartı, kimlik fotokopisi, güncel fotoğraf ve Kart38 işlem merkezinden temin edilen sözleşmeyle alınabilir.

Abonman Kartlar

Kurumsal Abonman Kartı: kurumsalkart@kayseriulasim.com veya Kart38 işlem merkezine başvurulabilir.

Tam Abonman Kartı: Güncel fotoğraf ve kimlik ile Kart38 işlem merkezlerine başvuru yapılabilir.

Öğrenci Abonman Kartı: Öğrenci kartı alım şartları geçerlidir.

Kart38 Bakiye Yükleme

Kart38 bakiye yükleme işlemini farklı şekillerde yapmak mümkündür. Kart dolum merkezlerinden yapılabilecek Kart38 bakiye yüklemeler ile beraber online olarak ta yükleme yapılabilir. Bununla beraber Kayseri’nin 85 farklı noktasında bulunan ve 7/24 çalışan Kart38 Otomatik Dolum ve Bilet Noktaları yardımı ile Kart38 Tam Kart alabilir ya da kağıt para ile Kart38 bakiye yükleme yapabilirsiniz. Online Kart38 bakiye yükleme yapmak için tıklayın.

Tam Kart Kişiselleştirme

Online işlemlerde açtığınız hesabınıza Kart38 kartınızı tanımlayarak birçok işlemi bu bölümden yapabilir, kartınıza ilişkin hareketleri inceleyebilirsiniz.

Kart İşlem Merkezi

Kart38 İşlem Merkezleri, özellikle İndirimli ve Serbest Kart38 almaya hakkı olan kişilerin, kart işlemlerini kolayca yapabilmeleri için kurulmuştur. Ayrıca, Kart38 ile ilgili tüm soru, şikayet veya sorunlarınızı bu merkezlere iletebilir veya çözüm konularında destek alabilirsiniz.

Adres: Sahabiye Mah. Ahi Evran Cad. Nurdan Apt 26/B Blok Kart38 işlem merkezi Kocasinan / KAYSERİ

Çalışma Saatleri; Hafta içi: 08:00 – 17:30
Cumartesi: Kapalı
Pazar: Kapalı

Kayseri Ulaşım Ücretleri

Kayseri’de ulaşım ücretleri belli bir tarifeye göre belirlenmektedir. İşte Kart38 ulaşım ücreti tarifeleri;

Tam ücret: 8,50 TL

İndirimli: 4,25 TL

Öğretmen: 8,25 TL

Kredi/Banka kartı, NFC: 8,50 TL

Kent içi 80 dakika içerisinde 2 aktarma ücretsiz olacaktır.

İzmirimkart dolum noktaları, online TL yükleme ve diğer işlemler için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu