Araba Fiyatları

2024 Kia Picanto Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Kia’nın en uygun modellerinden biri ile Kia Picanto fiyat listesi ile sizlerleyiz. Şehirli aracı olan Picanto, fiyatına göre sunduğu teknik özellikleri ile de ilgi çekmeyi başarmıştır. Kia Picanto fiyat listesi, kendi segmentine göre ideal araçlardan biri olmuştur. Bu yazımızda Kia Picanto fiyatları ile beraber Kia Picanto teknik özellikleri üzerinde de duracağız.

2024 Kia Picanto Fiyat Listesi

Kia Picanto Teknik Özellikleri

Kia Picanto, Kia tarafından 2004’ten beri üretilen küçük bir şehirli A segmentidir. 2017’de sunulan ve 2021’de küçük kozmetik değişiklikler ve daha fazla donanım olanaklarıyla yenilenen üçüncü nesil şu anda piyasada yer alıyor. Kia’nın Güney Kore, Seosan’daki fabrikasında monte edildi.

Kia Picanto’ya rakip olmayı hedefleyen şehir içi araçları arasında Citroën C1, Fiat Panda, Hyundai i10, Renault Twingo, SEAT Mii veya Toyota Aygo gibi modeller buluyoruz.

Kia Picanto’nun Dış Tasarımı

Kia Picanto, çok kompakt ve kentsel bir tasarımda harika bir yaşanabilirlik sunmasıyla öne çıkıyor. Fazla agresif olmayan hatlarıyla Picanto, “Tiger Nose” ön ızgara ve “Kaplan Burunlu” ön ızgara gibi markanın diğer modellerine özgü tasarım dokunuşlarının öne çıktığı çekici, pratik ve kararlı tasarımıyla kendi segmentinde kendine yer edinmeyi başardı. LED gündüz aydınlatmalı farlar. Oldukça düz olan bagaj kapağı, yolcu bölmesinden mükemmel bir görüş sağlar.

İçerdiği boyutları içinde Kia Picanto, boyutuna göre nispeten pratik bir otomobildir. Rakamlarla Kia Picanto, 200 litrelik bagaj hacmiyle 3.595 metre uzunluğa, 1.595 mm genişliğe ve 1.480 mm yüksekliğe sahip.

Kia Picanto Motorları

Kia Picanto, seçilen bloğa bağlı olarak üç ve dört silindirli, tümü benzinli olmak üzere üç mekaniğe sahiptir.

Atmosferik erişim mekaniği 1.0 DPi’dir. Üç silindire sahiptir ve 67 CV sunar, ayrıca 5 vitesli manuel şanzımanla ilişkilendirilen çift enjeksiyon sistemine (direkt + dolaylı) sahiptir. Yukarıda Kia Picanto, 1.2 DPi motorunu yine çift enjeksiyon sistemiyle sunuyor ancak bu kez 4 silindir ve maksimum 84 HP güç sunuyor. Aynı zamanda 5 vitesli düz şanzımanla ilişkilendirilir, ancak 1.0 DPi motorda olana benzer şekilde otomatikleştirilmiş 5 vitesli şanzımana da sahip olabilir.

Daha güçlü bir varyant olarak, küçük Kia Picanto, 100 hp’lik 1.0 T-GDi üç silindirli blok ve 5 vitesli manuel şanzımanla sunuluyor. Bu versiyon, süper şarjlı tek versiyon, serideki en verimli ve bu Koreli şehirli ile yola çıkmak istiyorsak en uygun versiyon.

Kia Picanto’nun İç Dizaynı

Kia Picanto’nun iç mekanı, son derece şehirli bir yaklaşıma sahip, ancak çekici ve eksiksiz bir görüntü sunmaktan vazgeçmek istemeyen bir araç. Böylece Kia Picanto, dinamik çizgilere sahip bir gösterge paneli ile öne çıkıyor ve bu da, bu tür bir aracın amaçlanan kullanımı için fazlasıyla yeterli bir yapı kalitesine sahip olduğunu gösteriyor. Ek olarak, yaşanabilirlik, bir dereceye kadar kaportanın şekilleri sayesinde şaşırtıcı olmaktan çok daha fazlasıdır, böylece dört yetişkin bir miktar rahatlıkla konaklayabilir ve 5 yolcuya kadar içeride seyahat edebilir, ancak evet, Şehir içi kullanıma yönelik bir aracın özelliği olan mevcut genişlik, onu en çok tavsiye edilen seçenek haline getirmeyecektir.

Kia Picanto’nun özellikle öne çıktığı nokta, monte edebildiği donanım miktarıdır, bu nedenle Kia Picanto, üst segmentteki modellerle eşit bir teknolojik yük sunmakla övünebilir; bu, kişiselleştirme olanaklarını da genişleten bir ifadedir. Kia Picanto’nun birden fazla seçenek sunduğu yer. Her halükarda, erişim noktasından itibaren Kia Picanto, şehirde rahat ve tasasız sürüş için gerekli her şeyi sunar.

Kia Picanto Fiyatları

Kia Picanto’nun Dinamikleri

Dinamik bir düzeyde, Kia Picanto, her şeyden önce kentsel arazide konfor ve manevra kabiliyetine bağlı bir yaklaşım sunuyor. Bu sayede, bu küçük yardımcı aracın direksiyonunun arkasında, dünyanın tüm çevikliğine sahip olma, bir kiremitin etrafında dönme ve arabayı herhangi bir deliğe sokma hissine sahibiz.

Bununla birlikte, Kia Picanto’nun şasisinin ayarlanması, gaz pedalının altında sahip olduğumuz gücü hesaba kattığımız sürece, onu hızlı yollarda sürüş için mükemmel bir şekilde uygun hale getiriyor. Elde edilen denge ve duruş hissi özellikle dikkate değerdir ve otoyollarda uzun yolculukları sorun olmaktan çıkarır.

Kia Picanto Fiyat Listesi

2024 Kia Picanto fiyat listesi belli oldu. 2 farklı çıkış yılı ile karşımıza çıkan Kia Picanto fiyat listesinde 4 seçenek bizleri bekliyor.

2022 Model Kia Picanto Fiyat Listesi

ModelYakıtDonanım2022 Model Fiyat2024 Model Fiyat
1.0L 67 PS AMTBenzinFeel445.000 TL510.000 TL
1.0L 67 PS AMTBenzinLive460.000 TL515.000 TL
1.0L 67 PS AMTBenzinCool470.000 TL522.000 TL
1.2L 84 PS AMTBenzinFeel470.000 TL522.000 TL
2022 Model Kia Picanto Fiyat Listesi

Kia markasının diğer modellerinin fiyat listesi için tıklayın. Güncel Kia Picanto Fiyat Listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu