Araba Fiyatları

2024 Peugeot 308 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Peugeot 308 fiyat listesi açıklandı. 3 farklı satış fiyatı ile Türkiye pazarında yerini alan Peugeot 308, teknik özellikleri ile de göz dolduran bir model olmuştur. Yeni neslin satışa sunuduğu Peugeot 308 fiyat listesi de segmentte öne çıkan rakamlara sahiptir.

Peugeot 308 Hakkında

Peugeot 308, Peugeot tarafından 2008’den beri üretilen, C segmentinde kompakt bir otomobildir. Üçüncü nesil şu anda piyasada ve 2021’den itibaren satışa sunulmaya başlandı. Peugeot 308 fiyat listesi de bu üçüncü neslin piyasalarda yerini almasıyla beraber değişti. Premium modellere rakip olmayı hedefleyen iç mekana sahip bir modeldir. Poissy (Fransa) fabrikasında üretilmektedir.

Peugeot 308’e rakip olmayı arzulayan kompakt otomobiller arasında, Volkswagen Golf, Ford Focus ve SEAT León gibi modellerle her türden sınıf yarışmacısı var.

Peugeot 308’in Dış Tasarımı

Peugeot 308, markanın en son sürümleriyle çok uyumlu, net sportif tonlara sahip bir tasarım sunuyor, ancak aynı zamanda sportif, agresif ve çok kişisel bir dili de bütünleştiriyor. Yapı kalitesindeki iyileşmeyle birlikte felsefedeki bu değişiklik, pazarda kayda değer başarıya sahip bir otomobil yaratmayı hedefliyor. Estetik düzeyde, özellikle “diş” şeklinde dikey bir ışık şeridinin entegre edildiği ön LED farlarda, optik aksamının ışık imzası en dikkat çekici noktadır.

Bu nesilde 3 kapılı veya cabrio kasa seçeneği yok, bu yüzden sadece beş kapılı kasa ile yetinmek zorundayız. Gövdenin dikey panellerindeki farklı kıvrımları ve eğrileri işaretleyen sac levha üzerindeki çizgilerin bol görünümü sayesinde, gövde genel olarak bakanın gözlerine “geride” görünür. Peugeot 308, hem önde hem arkada ve kaplamaya bağlı olarak kanatlarda da görünen bir tür elmasla çerçevelenmiş çok daha büyük bir logo ile yeni marka imajını başlatmak için görevlendirildi. Fransız kompaktı 4.37 metre uzunluğundadır.

Peugeot 308 SW: Peugeot 308’in Aile Modeli

308 tarifinden vazgeçmek zorunda kalmadan daha fazla alan ve daha tanıdık bir kullanım arıyorsak, Peugeot 308 SW’ye sıçramak mümkün. Bu aile boyu 4.64 metreye çıkıyor ama karşılığında 608 litre hacme ulaşan bir bagaj sunuyor ve 40:20:40 bölmeli arka koltuk sırtlıklarını katlarsak bu rakam 1.634 litreye çıkabiliyor. Buda geniş alan ve daha çok yük taşıma imkanı anlamına geliyor.

5 kapılı versiyonda 308 ile aynı motor yelpazesiyle birlikte sunulan bu aile gövdesi, pillerin konumu toplam hacmin azalması anlamına geldiğinden, plug-in hibrit versiyonlarda da aynı sorundan muzdariptir. Buna karşılık 308 SW’nin kapısı tamamen elektrikli açılıp kapanabiliyor ki bu da konfor açısından önemli bir avantaj.

Peugeot 308 Motorları

Peugeot 308 dizel, benzinli ve plug-in hibrit motorlar sunuyor. Peugeot 308’in benzinli motoru, 130 HP güç ve 230 Nm ile süper şarjlı, ünlü 1.2 litrelik üç silindirli PureTech’tir. Resmi kombine tüketimi 5,5 l/100 km, emisyonu 127 g/km ve bu özellikleriyle 0’dan 100 km/h’ye 9,6 saniyede çıkabiliyor. Bu yapılandırma, altı ileri manuel şanzıman veya sekiz ileri otomatik şanzıman ile bağlantılıdır.

Dizel motorun seçilmesi durumunda Peugeot 308, 130 CV ve 300 Nm BlueHDi ile geliyor. 0-100 km/s hızlanması 10,6 saniye ve resmi ortalama tüketimi 4,9 l/100 km. Sekiz vitesli EAT8 otomatik şanzıman ve önden çekiş sistemi ile bağlantılıdır. Yakıt türü, şanzıman ve motor seçenekleri Peugeot 308 fiyat listesinde değişiklik görülmesine neden olabiliyor.

Peugeot 308 İç Tasarım

Peugeot 308 fiyat listesi belirlemede ana etkenlerden biri olmuştur iç tasarım. İç tasarım seviyesinde, Peugeot 308, net bir premium odaklı, çekici ve zarif bir çizgi sunuyor. Gösterge panelinin normalden daha yüksek bir konumda konumlandırıldığı -dijital olması- ve direksiyon simidinin çapının daha küçük olduğu i-Cockpit mimarisi ile sürüş konumunun kendine özgü tasarımı gibi detaylarda vurgulanan sportif bir karakter de bulunuyor. 308’in önceki neslinde zaten gördüğümüz bir şeydi.

Geri kalanı için, kaplamaların büyük oranda sayısallaştırılmış öğelerle dikkatlice tasarlandığı, ancak aynı zamanda bazı kısayolları fiziksel formatta tutan, bugün takdir edilen bir kabin buluyoruz. Malzemeler, farklı renk konfigürasyonları gibi iyi seçilmiştir.

2 kişinin arkada seyahat etmesi ve sıranın tamamen dolu olmaması her zaman tercih edilse de, hem ön hem de arka koltuklarda yeterli alan ile iç mekanın yaşanabilirliği iyidir. Öte yandan bagaj hacmi 412 litre, bazıları önceki nesillere göre daha az, bu kapasite hibrit versiyonlarda 361 litreye düşüyor.

Peugeot 308’de Donanım

Kalite, teknoloji, donanım ve motor olarak selefine göre daha iyiye giden bir otomobil izlenimi veren bu modelle ilgili izlenimler oldukça tatmin edici olarak özetlenebilir. Çok daha agresif ve kişisel bir tasarım taahhüdü herkese uymayabilir, ancak onu ana rakiplerinden ayıran bir farklılaşma ve farklılık noktasını temsil ediyor. Bununla beraber Peugeot 308’in güçlü yönlerinden biri sürüş dinamikleri oldu.

Peugeot 308 Fiyat Listesi

2024 Peugeot 308 fiyat listesi açıklandı. Her dönemde güncellenen Peugeot 308 fiyatları yeni dönemde de güncel rakamlarla satışa sunulmaya başlandı. İşte Peugeot 308 fiyat listesi;

ModelDonanımYakıt TipiFiyat Listesi
1.2 PureTech 130hp EAT8ACTIVE PRIMEBenzin878.500 TL
 1.2 PureTech 130hp EAT8ALLUREBenzin946.000 TL
 1.2 PureTech 130hp EAT8GTBenzin1.047.000 TL
Peugeot 308 Fiyat Listesi

Peugeot markasının diğer modellerinin fiyatları için tıklayın. Güncel Peugeot 308 fiyat listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu