Araba Fiyatları

2024 SEAT Leon Fiyat Listesi ve Teknik Donanımı

2024 SEAT Leon fiyat listesi sunulmaya başlandı. Araç tutkunlarının merakla beklediği rakamlardan biri olan SEAT Leon fiyat listesi, ülkemizde iki seçenekle bizleri bekliyor. SEAT’ın don dönemde araçlarında yağptığı yenileme ve güncelleme ile pazarda daha fazla pay sahibi olmaya başladığı görülüyor. Bunu yaparken de SEAT Leon teknik özellikleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi hedefliyor.

2024 SEAT Leon Fiyat Listesi

SEAT Leon Teknik Özellikleri

SEAT Leon, C segmentinde, SEAT tarafından 1998’den beri üretilen kompakt bir otomobildir. 2020’de sunulan dördüncü nesil şu anda piyasada yer alıyor. Motor yelpazesi, teknoloji ve dinamizm öne çıkan özelliklerdir. SEAT’ın sahibi olduğu İspanya’nın Barselona’daki Martorell fabrikasında üretiliyor.

SEAT Leon’a rakip olmayı hedefleyen kompaktlar arasında, sınıfında diğer kompaktları da buluyoruz, Mazda3, Peugeot 308, Hyundai i30, Renault Mégane, Skoda Scala veya Volkswagen Golf öne çıkıyor.

SEAT Leon’un Dış Tasarımı

SEAT Leon, dördüncü nesliyle İspanyol firmanın bir modeli olarak tamamen tanınmasını sağlayan bir tasarım sunmaya devam ediyor. Yerel kompakt, onu piyasadaki en çekici kompaktlardan biri yapan sağlam bir görünüm sağlamak için güçlü, kaslı hatlar sunar. Kişiliğinin bir kısmını kaybetmiş olması mümkündür, ancak yine de tasarımını piyasadaki en başarılı tasarımlardan biri yapan birçok detay vardır.

Doğrudan markanın en büyük modeli olan SEAT Tarraco’dan miras kalan oldukça dikey ızgarası ve farları göze çarpıyor. Ayrıca, araç açılıp kapanırken ek olarak ışık animasyonları sunan bir ışık şeridi ile birbirine bağlanan %100 LED farlara sahip bir arka kısım da mevcuttur.

SEAT Leon’un dördüncü nesli 4.368 mm uzunluğunda, 1.800 mm genişliğinde ve 1.456 mm yüksekliğindedir ve bu da onu segment ortalamasına yerleştirir. SEAT Leon, kompakt ve aile varyantlarında yalnızca beş kapılı bir gövde ile sunuluyor, bu nedenle üçüncü nesilde mevcut olan üç kapılı gövde yeniden üretilmeyecek.

SEAT Leon Motorları

SEAT Leon’un mekanik yelpazesi, piyasadaki en kapsamlılardan biridir. Bu nedenle, en büyük varlıklarından biridir ve aynı zamanda onu bir bütün olarak kardeşi Volkswagen Golf ile paylaşmaktadır. Bu nedenle benzinli, dizel, sıkıştırılmış doğal gaz, mikro hibrit veya plug-in hibrit motorla donatılmış bir SEAT Leon’u tercih edebilirsiniz.

Benzinli motorlar alanında beş seçenek vardır: 90 ve 110 CV’li 1.0 TSI, 130 ve 150 CV’li 1.5 TSI ve 190 CV’li 2.0 TSI. Dizelde, her ikisi de aynı 2.0 TDI motora sahip, 115 ve 150 HP’lik iki versiyon vardır. Sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) seçeneği, 130 PS’lik 1.5’tir, 110 ve 150 PS’lik benzinli varyantlar, 48V elektrik sistemi sayesinde eTSI mikro hibrit varyantlara dönüştürülebilir.

SEAT Leon’un İç Tasarımı

SEAT Leon’un dördüncü neslinin kabini, SEAT tarihinin en iyilerinden biridir. Düz şekillerin ve kenarların daha fazla ön plana çıktığı çok çekici bir tasarıma sahip olan dijitalleştirme ve aydınlatma, SEAT Leon’un iç mekanının yolcuları oturduğunda oluşturduğu “ekosistemin” iki temel parçasıdır.

Yapımında kullanılan malzemeler fazlasıyla doğru ve segmentinin en iyisi seviyesine ulaşmasa da ortalamanın biraz üzerinde bir yere koyuyor. Tasarım, genel hatlarıyla endüstri trendini takip ediyor: işaretli çizgiler, birkaç düğme ve ek olarak bilgi-eğlence sistemi durumunda pek iyi entegre olmayan büyük ekranlar.

Enstrümantasyon her zaman dijitaldir ve ayrıca fiziksel düğmeleri minimuma indiren yeni bir araç yönetim sistemine sahiptir. Bu şekilde SEAT Leon, SEAT’a göre bir akıllı telefona çok benzeyen bir yazılıma sahip 10 inçe kadar ekran aracılığıyla klima için dokunmatik kontroller de sunuyor.

Ambiyans aydınlatması da hem ön panele hem de kapılara kadar uzanan temel bir rol oynar. Ek olarak, özellikle arka koltuk sırası söz konusu olduğunda, araçtaki alan çok dikkat çekicidir. Bagaj hacmi, üçüncü nesil İspanyol kompakt tarafından sunulana benzer şekilde 380 litre sunuyor.

SEAT Leon, SEAT Leon’u 2. seviye otonom sürüşe sahip bir araç haline getirmeye yetecek kapasitede sürüş asistanlarına sahiptir. Bu nedenle, akıllı teknolojiye sahip LED farlar, otoyol için sürüş asistanı, trafik sıkışıklığı asistan veya otonom park sistemleri yerini almıştır.

SEAT Leon Fiyatları

SEAT Leon’un Dinamikleri

SEAT Leon’un dördüncü nesli, MQB olarak adlandırılan üçüncü nesil ile aynı platformu temel olarak kullanıyor. Ancak, MQB Evo olarak yeniden adlandırılarak baştan sona yeniden tasarlandı. Bununla amaç, SEAT ürünlerinde çok tanınan “Latin” karakterini korurken, konfor ve sürüş kalitesi arasında doğru bir denge sunmaktır.

SEAT Leon Fiyat Listesi

İki altefnatifin yer aldığı SEAT Leon fiyat listesinde fiyatlar donanıma göre değişiklik gösteriyor. Donanımlarda özellikleri birbirineden farklı oluyor. İşte SEAT Leon fiyatları;

ModelDonanımSatış Fiyatı TL
1.0 eTSI 110 HP DSGStyle875.000 
1.5 eTSI ACT 150 HP DSGFR980.000
SEAT Leon Fiyat Listesi

SEAT markasının diğer modellerinin fiyatları için TIKLAYIN. Güncel SEAT Leon fiyat listesi için TIKLAYIN.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu