Gıda Fiyatları

2024 Tereyağı Fiyatları

2024 Tereyağı Fiyatları

Temel besin kaynaklarından tereyağı fiyatlarını araştırmak isteyenler doğru adrestesiniz. 2024 yılında tereyağı fiyatlarına zam geldi mi? En ucuz tereyağı ne kadar? Tereyağının faydaları neler? 2024 tereyağı fiyatları ne kadar?

Birçoğumuzun gerek lezzetinden dolayı gerekse se daha sağlıklı olması nedeniyle evimizden eksik etmediği tereyağı, 2024 yılında farklı fiyatlarla bizleri karşılıyor. Gerek maliyetlerde artış gerekse de ekonomik koşullar, diğer ürünlerde olduğu gibi 2024 tereyağı fiyatlarını da etkiledi.

Tereyağı Nedir?

Tereyağı, sütten yapılan bir tür süt ürünüdür. Yapımı oldukça basittir; süt önce kaynatılır ve sonra soğutulduğunda sütün üzerinde bir katı tabaka oluşur. Bu katı tabaka toplanarak daha sonra tereyağı haline getirilir. Tereyağı, genellikle ekmek, hamur işleri, sebzeler ve et yemeklerinde kullanılır. Tereyağı, aynı zamanda lezzeti ve aroması nedeniyle birçok kişi tarafından kahvaltıda da tercih edilir.

Tereyağı, doymuş yağlar, kolesterol ve trans yağlar içerir. Bu nedenle, aşırı tüketildiğinde sağlık sorunlarına neden olabilir. Ancak, tereyağı ayrıca A, D, E ve K vitaminleri ile antioksidanlar gibi faydalı besin maddeleri de içerir. Bu nedenle, tereyağı doğru miktarda tüketildiğinde sağlıklı bir besin kaynağı olabilir. Ancak, tereyağı tüketmeden önce, sağlık durumunuzu dikkate alarak bir doktor veya diyetisyenle konuşmanız önemlidir.

Gerek kahvaltıda kahvaltılık olarak kullanılan tereyağı, kimi zamanda yemeklere katılarak daha lezzetli yemeklerin ortaya çıkmasına imkan sağlamaktadır. Margarine göre hem daha lezzetli hem daha hafif hem de daha sağlıklı doğal bir yağdır.

Tereyagi-Fiyatlari

Tereyağının Faydaları

Tereyağı, içerdiği besin maddeleri sayesinde birçok sağlık faydası sağlayabilir. İşte tereyağının faydalarından bazıları:

Vitaminler: Tereyağı, A, D, E ve K vitaminleri gibi faydalı vitaminler içerir. Özellikle D vitamini, kemik sağlığı için önemlidir.

Mineral içeriği: Tereyağı, kalsiyum, potasyum, selenyum ve magnezyum gibi mineraller içerir.

Antioksidanlar: Tereyağı, antioksidan özelliklere sahip A vitamini ve E vitamini gibi bileşikler içerir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir: Tereyağı, bağışıklık sistemini güçlendiren ve enfeksiyonlara karşı koruyan bir tür doymuş yağ içerir.

Kolesterol düzeylerini düşürür: Bazı araştırmalar, tereyağı tüketiminin LDL (“kötü” kolesterol) düzeylerini düşürebileceğini göstermektedir.

Kemik sağlığına faydaları: Tereyağı, D vitamini ve kalsiyum içerdiğinden, kemik sağlığına faydalı olabilir.

Ancak, tereyağı da yüksek miktarda doymuş yağ ve kolesterol içerdiğinden aşırı tüketilmesi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle, tereyağı tüketmeden önce, sağlık durumunuzu dikkate alarak bir doktor veya diyetisyenle konuşmanız önemlidir.

2024-Tereyagi-Fiyatlari

Tereyağı Hakkında

Tereyağı, dikkatli tüketilmesi gereken bir besin maddesidir. Özellikle son zamanlarda satılan bazı tereyağlarında çok sayıda katkı maddesi kullanılmakta ve bu da sağlık durumunu ciddi manada tehlikeye koyabilmektedir. Bu yüzden tereyağı alırken güvendiğiniz markalardan ve güvendiğiniz satıcılardan yağı almanız yararınıza olacaktır.

Tereyağı Fiyatları

Tereyağı fiyatları belli şartlara göre değişkenlik gösteren bir üründür. Örneğin açık tereyağları ile marketlerde satılan tereyağlarının fiyatları birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Her markanın kendi tereyağı fiyatları da diğer markalarla farklılık gösterebilmektedir. Tereyağı fiyatlarının farklılık göstermesinde etkili olan bir neden de maliyetler olmuştur.

İşte bazı zincir marketlerde karşımıza çıkan Tereyağı fiyatları;

2024 Tereyağı Fiyatları

A101 Tereyağı Fiyatları

Ekici Tereyağı 125 gram: 10,20 TL

Kebir Tereyağı 500 gram: 107,50 TL

Karlıdap Tuzlu Tereyağı 950 Gram: 212,00 TL

Sütaş Tereyağı 250 Gram: 49,50 TL

Kuşadası Tereyağı 500 gram: 84,00TL

Torku Tereyağı 1 kg: 179,50 TL

Kuşadası Tereyağı 1 kg: 155,00 TL

Migros Tereyağı Fiyatları

Sütaş Geleneksel Tereyağı 250 G: 66,90 TL

Sütaş Tereyağı 125 G: 31,90 TL

Torku Tereyağı 1 Kg: 199,00 TL

Migros Tereyağı 1000 G: TL

Karlıdağ Malatya Tereyağı Tuzlu Kg: 223,00 TL

İçim Tereyağı 1 Kg: 209,90 TL

Pınar Tereyağı 1 Kg: 234,00 TL

Sek Rulo Tereyağı 500 G: 125,00 TL

Enka Pastörize Tuzsuz Tereyağı 1000 G: 155,00 TL

Ariste Tereyağı 500 G: 139,90 TL

İçim Köy Tipi Tereyağı 400 G: 98,90 TL

İçim Tereyağı 225 G: 63,90 TL

Polonezköy Tereyağı 400 G: 99,75 TL

Şok Tereyağı Fiyatları

Mis Tereyağı 250 Gram: 44,50 TL

Mis Tereyağı 500 Gram: 85,00 TL

Mis Tereyağı 1000 gram: 155,00 TL

Kebir Tereyağı 500 gram: 107,50 TL

Mis Tuzlu Tereyağı 500 Gram: 85,00 TL

Not: Yukarı da belirtilen fiyatlar marketlerin güncel fiyat listesidir. Önümüzdeki süreçte ekonomik koşullar ve diğer bazı nedenlerden dolayı tereyağı fiyatlarında yeni değişiklikler görülebilir.

2024 Kurbanlık fiyatları için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu