Araba Fiyatları

2024 Toyota Yaris Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Ekonomik araö seçenekleri arasında karşımıza ilk çıkanlardan biri de Toyota Yaris fiyat listesi olmuştur. Toyota’nın kalitesi, Yaris donanımıyla birleşince ortaya sağlam ve güzel bir model çıkmıştır. Toyota Yaris fiyatları ile beraber öne çıkan noktalardan bir tanesi de Toyota Yaris teknik özellikleri olmuştur. Toyota Yaris fiyat listesi ile beraber bu yazımızda teknik özellikleri üzerinde de durmaya çalışacağız.

2024 Toyota Yaris Fiyat Listesi

Toyota Yaris Teknik Özellikleri

Toyota Yaris, Toyota tarafından 1999’dan beri üretilen bir ticari araçtır ve şu anki, 2019’da sunulan Japon modelinin dördüncü neslidir. Toyota Yaris, ürün yelpazesinde kapsamlı teknolojik donanıma sahip olması ve hibrit bir versiyona sahip olmasıyla karakterize edilir ekonomik bir başlangıç ​​fiyatına sahip. Valenciennes’deki (Fransa) Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) fabrikasında üretilmekte olup, pratikte tüm ürün yelpazesinin montajından sorumlu olup, bu durumda inşa edilen birimlerin %85’inden fazlasından sorumludur ve Avrupa’da 42 varış noktasına ihraç edilmektedir.

En önde gelen rakipleri, Citroën C3, Ford Fiesta veya Renault Clio gibi diğer Avrupalı ​​ticari araçlar ve ayrıca Suzuki Swift, Mazda 2 veya Nissan Micra gibi Asya’daki bazı ana temsilcilerdir.

Toyota Yaris’in Dış Tasarımı

Toyota Yaris, kendisini segmentinde en çok arzu edilen alternatiflerden biri haline getiren çekici tasarımıyla dikkat çekiyor. 3,94 metre uzunluğunda, 1,745 metre genişliğinde ve 1,47 metre yüksekliğinde olduğundan boyutları nispeten sınırlıdır, bu nedenle zaten norm olan bir segment B’de uzunluğu 4 metreyi geçmez.

Ön kısım, belirgin hava girişi ve giriş kaplamasından itibaren standart olarak LED teknolojisine sahip çok daha keskin hatlara sahip farlar ile dikkat çekiyor. Yanlarda yer alan dekoratif çıtalar da modelin genişlik izlenimini güçlendiriyor, bu his oldukça belirgin ön ve arka çamurluklar sayesinde güçleniyor.

Toyota Yaris Motorları

Toyota Yaris’in mekanik teklifi, pille çalışan 80 CV’lik bir elektrik motoruyla ilişkilendirilen 1,5 litrelik üç silindirli bir termal motordan oluşan, yeni geliştirilmiş tek bir fişsiz hibrit sisteme odaklanıyor. Kesin rakam henüz bilinmemekle birlikte setin toplam gücü 115 CV civarında.

Toyota Yaris’in hibrit sistemi, Toyota tarafından kullanılan en gelişmiş sistemdir, 3 litreye yakın gerçek tüketim elde edebilir ve elektrikli modda maksimum 130 km/s hızla sürülebilir, bu çok yüksek bir rakamdır. Toyota’da her zaman olduğu gibi, çekiş, planet dişlilerin otomatik şanzımanı tarafından yönetilen ön tekerleklere yöneliktir. Ancak arka aksa akuple edilen ikinci bir elektrik motoru sayesinde elektrikli dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olmak mümkün.

Pazarlandığı bölgeye bağlı olarak Toyota Yaris, her zaman benzinli, manuel şanzımanlı veya CVT sürekli değişken otomatik şanzımanlı diğer motorlarla da mevcuttur.

Toyota Yaris’in İç Tasarımı

Toyota Yaris’in iç tasarımı, Toyota’nın alışık olduğu şey için çok gelişmiş tasarımı ve onu segmentin en iyilerinden biri haline getiren bir gerçekleştirme kalitesiyle öne çıkıyor. İki seviyeli kontrol paneli ve %100 dijital enstrümantasyon veya renkli Head-Up Display sistemi gibi markada şimdiye kadar yayınlanmamış öğelerin varlığı öne çıkıyor.

Gemideki alan, özellikle bu açıdan öne çıkmasa da iyidir. Geniş bir iç mekandır, dört kişi için uygundur. Bagaj, diğer rakip modellerle benzer şekilde yaklaşık 300 litre hacme sahip.

Toyota Yaris, yukarıda belirtilen unsurlara ek olarak, örneğin panoramik bir cam tavan, ön kısım için bir ortam aydınlatma sistemi, yarı otomatik bir park sistemi, ön kısım arasında merkezi bir hava yastığı sunduğundan, ekipman çok eksiksizdir. Apple CarPlay ve Android Auto ile bağlantı veya Toyota Safety Sense adlı önleyici güvenlik önlemleri paketi yerini alır.

Toyota Yaris Fiyatları

Toyota Yaris Fiyat Listesi

2024 Toyota Yaris fiyat listesinde bizi karşılayan 5 farklı fiyat seçeneği yer alıyor. Seçenekler arasındaki en büyük fark motor gücünden kaynaklanıyor. Bununla beraber donanımlar da Toyota Yaris fiyat listesinde belirleyici faktörler olmuştur. İşte Toyota Yaris fiyatları;

VersiyonFiyat Listesi
1.0 Vision543.350 TL
1.5 Dream Multidrive S693.100 TL
1.5 Dream X-Pack Multidrive S735.650 TL
1.5 Flame Multidrive S747.400 TL
1.5 Flame X-Pack Multidrive S777.350 TL
Toyota Yaris Fiyat Listesi

Diğer araç modellerinin fiyatları için tıklayın. Güncel Toyota Yaris Fiyat Listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu