Araba Fiyatları

2024 Volkswagen Polo Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Piyasanın en çok merak edilen modellerinden birinin fiyatlarıyla, Volkswagen Polo fiyat listesi ile karşınızdayız. 2024 Volkswagen Polo fiyat listesi belli oldu. hem güçlü performans hem şık tasarım hem de ekonomik yakıt türü ile Volkswagen Polo teknik özellikleri de bu yazımızda sizlerle birlikte olacak.

Volkswagen Polo Teknik Özellikleri

Volkswagen Polo, Volkswagen tarafından 1975’ten beri üretilen bir yardımcı program, segment B aracıdır. Şu anda altıncı nesil piyasada, 2017’de sunuldu ve 2021’de bir makyaj aldı. Volkswagen Polo, iyi kalitede, şehir içinde düzenli kullananlar için idealdir. Landaben’deki (Navarra) Volkswagen fabrikasında üretilmektedir.

Volkswagen Polo’nun Dış Tasarımı

Volkswagen Polo sade ve tanıdık bir tasarıma sahiptir. Volkswagen Polo’nun görüntüsü, her yerde düz yatay çizgilerle sağlamlık veren bir görüntü , bize “kuzeni” SEAT Ibiza’yı güçlü bir şekilde hatırlatıyor. Aslında, Volkswagen Polo’nun sahip olduğu sorunlardan biri tam olarak grup içindeki rekabettir, çünkü Ibiza şasiyi, mekaniği ve teknolojiyi Polo ile paylaşır (neredeyse aynı arabadır) ve önemlisi bir fiyat farkını haklı çıkarmak zorundadır. Burada iç kaliteler ve markanın kendisinin prestiji temelde yer alır. Bu durumda Volkswagen Polo fiyat listesinin farklı olmasına neden oluyor.

2021 güncellemesi ile Volkswagen Polo, Volkswagen Golf’ten bazı özellikleri devralıyor. Örneğin, önden görünümünde, çift gündüz LED’li yeni optikler ve ızgaranın tüm genişliği boyunca uzanan bir led ışık çubuğu şeridi göze çarpıyor ve harika bir görsel etki sağlıyor. Ayrıca arkada, bagaj kapağını kaplayan daha büyük ve LED teknolojisine sahip bazı arka lambalar yer alıyor. Volkswagen Polo 4050 mm uzunluğa ve 1751 mm genişliğe sahip.

Volkswagen Polo’ya yapılan 2021 güncellemesinin yeniliklerinden biri de yeni IQ.Light matrix LED farları. Her bir farda sekiz adet bağımsız LED bulunur ve hatta belirli uyarıları flaş şeklinde asfalta yansıtabilir, ayrıca uyarlanabilir ve uzun far asistanı ile el ele çalışır.

Volkswagen Polo’nun İç Tasarımı

Volkswagen Polo’nun içi, mevcut nesilde varlık kazandı. Malzeme ve yapı kalitesi açısından en iyi hizmet araçlarından biri olan ergonomik ve pratik bir tasarımı koruyor, ancak belki de fazla ölçülü ve klasik bir tasarım özelliklerine sahip.

Klasik formların bu iç mekanı içinde önemli bir not olarak, tüm Volkswagen Polo’da dijital enstrümantasyon “Dijital Kokpit” – ya 8 inçlik temel bir versiyon veya 10.25 inçlik en büyük versiyon – bulunur ve bilgi-eğlence sisteminin ekranı 9.2’ye kadar büyür. Sınıfının en iyisi Discover Pro sürümünden birkaç santim uzakta. Bu bilgi-eğlence sistemi, kalıcı bir İnternet bağlantısının yanı sıra kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto’ya sahiptir.

2021 güncellemesi ile Volkswagen Polo, yeni bir dokunuşa sahip olmuştur, dokunsal düğmelere ve piyano siyahı kaplamaya sahip yeni bir klima yerini aldı. Bu yeni klima, üzerine inşa edildiği malzeme çok kirli olduğundan, ergonomi ve algılanan kalite açısından bir geri adımı temsil ediyor. Son olarak, bagajının yük kapasitesinin 351 litre olduğunu belirtmekte fayda var; CNG’li versiyonun 251 litrelik daha küçük bir bagajı olmasınamevcuttur. Bagaj hacmi, segmentteki en geniş bagaj hacmine (380 litre) sahip olan Skoda Fabia’dan daha küçüktür.

Volkswagen Polo Donanımı

Volkswagen Polo’nun donanım hatları, yalnızca yeterli donanıma sahip temel versiyonlardan başlıyor, ancak yelpazeyi genişlettikçe, tahmine dayalı uyarlanabilir hız sabitleyici gibi markanın büyük kardeşlerinin sahip olduğu tüm konfor ve güvenlik unsurlarını pratikte bulabiliriz. Şeride odaklanın ve diğer araçlarla aranızdaki mesafeyi koruyun. Ayrıca kablosuz mobil şarj, matris led farlar, ısıtmalı koltuklar, arka görüş ekranı, entegre tarayıcı, otonom park etme ve şu anda piyasada bulunan tüm sürüş yardımları ve güvenlik sistemlerine de güvenebilirsiniz. Volkswagen Polo fiyat listesinde bazı özellikler opsiyon olarak kullanılmaktadır.

Bu nedenle donanım, Volkswagen Polo’nun en güçlü varlıklarından biri haline geliyor, ancak Volkswagen Polo fiyatının doğrudan rekabetin üzerinde bir otomobil olduğu ve bu isteğe bağlı unsurların nihai faturayı daha da artırdığı her zaman dikkate alınmalıdır.

Volkswagen Polo Motorları

Volkswagen Polo, çok çeşitli benzinli, üç ve dört silindirli, doğal emişli ve kompresörlü motorlara sahiptir.

Benzin yelpazesinde, 80 CV güce sahip üç silindirli 1.0 EVO ve aynı bloğun sırasıyla 95 CV ve 110 CV 1.0 TSI olarak adlandırılan diğer iki varyantıyla başlıyoruz. İki temel versiyon, 5 vitesli manuel şanzımanla birleştirilirken, daha güçlü olan son iki versiyon, manuel şanzıman (110 hp versiyonunda 6 vites) veya 7 vitesli DSG otomatik şanzıman ile sunuluyor.

Volkswagen Polo ayrıca sıkıştırılmış doğal gazla (CNG) çalışan 1.0 TGI 90 CV versiyonuna sahiptir ve bu da başlangıç ​​motor yelpazesinin son noktasını oluşturur. Uygun şekilde uyarlanmış bir benzinli motorun metan ile çalışabildiği çift yakıtlı bir tahrik teknolojisidir. Temel iddiası kilometre başına çok düşük maliyet olan bir sistemden bahsediyoruz. Kaputun altında bulduğumuz motor ise 90 CV gücündeki 1.0 TSI motorun türevi. İki benzin deposu bagaj tabanının altında yer aldığı için stepneye yer kaybettiriyor ve 13 kg kapasiteye sahip.

Volkswagen’e göre bu, yaklaşık 390 km’lik bir menzil sağlıyor ve bu, 40 litrelik yakıt deposunun kapasitesine eklendiğinde, toplamda 1.000 km’den fazla menzil sağlıyor.

Volkswagen Polo Fiyat Listesi

2024 Volkswagen Polo fiyat listesi belli oldu. 4 farklı seçenekle karşımıza çıkan Volkswagen Polo fiyat listesi 2024 yılında güncellenerek model satışa sunulmaya başladı. İşte Volkswagen Polo fiyat listesi;

ModelŞanzımanDonanımFiyat
Polo 1.0 80 PSManuelImpression545.800 TL
Polo 1.0 TSI 95 PSManuelLife640.800 TL
Polo 1.0 TSI 95 PSDSGLife691.600 TL
Polo 1.0 TSI 95 PSDSGStyle798.100 TL
Volkswagen Polo Fiyat Listesi

Volkswagen’in diğer modellerinin fiyat listesi için tıklayın. Güncel Volkswagen Polo fiyat listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu