Sağlık

2024 Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Göz Kapağı Estetiği

Her geçen sene insanlar dış görünüşe daha fazla önem vermektedir. Bunun içinde farklı estetik operasyonlar tercih etmektedirler. Bu estetik operasyonlar arasında son yıllarda en çok tercih edilenlerden biri de göz kapağı estetiğidir. Tabi bu kadar tercih edilen bir estetik ameliyatı için fiyat konusu da merak edilmektedir. Göz kapağı estetiği fiyatları ameliyat olmayı düşünenler için en çok merak edilenlerin başında gelmektedir. Teknik olarak blefaroplasti olarak bilinen göz kapağı ameliyatı, üst ve alt göz kapaklarından yağ ve fazla deri ve kasın alınması işlemidir. Blefaroplasti, bizi olduğumuzdan daha yaşlı ve yorgun gösteren ve bazı durumlarda görmeyi engelleyen üst göz kapaklarındaki sarkıklığı ve alt göz kapaklarındaki torbaları düzeltebilir. Bununla birlikte, blefaroplasti “kaz ayaklarını” veya diğer kırışıklıkları veya sarkık kaşları ortadan kaldırmaz. Tek başına veya servikofasiyal germe veya alın germe gibi yüzün diğer estetik ameliyatları ile birlikte yapılabilir. Blefaroplasti geçirme olasılığını düşünüyorsanız, ameliyatla ilgili temel bilgileri, ne zaman endike olduğunu, nasıl yapıldığını ve hangi sonuçların beklenebileceğini öğreneceksiniz. Ancak tüm sorularınızın yanıtlanması büyük ölçüde kişisel faktörlere ve plastik cerrahın tercihlerine bağlı olduğu için mümkün değildir. Bir şey anlamadıysanız, plastik cerrahınıza sorun.

Blefaroplasti için ideal aday kimdir?

Blefaroplasti ameliyatı olmak için ideal adaylar, görünümlerinde mutlak mükemmellik değil, iyileştirme arayan kişilerdir. Genel sağlığınız iyiyse, psikolojik istikrarınız varsa ve beklentilerinizde gerçekçiyseniz, iyi bir aday olursunuz. Genellikle hastalar 35 yaş ve üzerindedir, ancak bazı durumlarda ailede torbalanma eğilimi olan hastalar daha gençtir. Blefaroplasti görünüşünüzü ve özgüveninizi düzeltir ancak sizi başka biri gibi göstermez veya farklı muamele görmez. Blefaroplasti olup olmayacağına karar vermeden önce, neyi başarmak istediğinizi düşünün ve bunu plastik cerrahınızla görüşün.

Tiroid sorunları, yeterince gözyaşı olmaması, yüksek tansiyon, kardiyovasküler hastalık ve diyabet gibi blefaroplasti riskini artırabilecek bazı tıbbi durumlar vardır. Glokom ve retina dekolmanı da risk oluşturabilir; Bazı durumlarda, blefaroplastiden önce bir oftalmolojik inceleme gerekli olabilir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Planlaması

Siz ve plastik cerrahınız arasında iyi bir iletişim çok önemlidir. İlk görüşmede görme ve gözyaşı üretimi ile genel sağlık durumunuz değerlendirilecektir. Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, sigara kullanıyorsanız ve herhangi bir ilaca alerjiniz varsa cerrahınızı bilgilendirmelisiniz. Ayrıca gözlük veya kontakt lens kullanıp kullanmadığınızı da belirtmeli ve mümkünse son oftalmolojik muayenenizi yapmalısınız. Dört göz kapağının, alt veya üst göz kapağının ameliyat edilip edilemeyeceği ve başka bir işlemin birleştirilmesinin gerekip gerekmediği tartışılacaktır. Kullanılacak anestezi teknikleri ve türü, ameliyatın nerede yapılacağı, girişimin riskleri ve maliyeti size anlatılacaktır. Sosyal Güvenlik yardımları kataloğu estetik blefaroplastiyi içermez. Özellikle beklentileriniz ve sonuçlarla ilgili tüm sorularınızı cerrahınıza sormaktan çekinmeyin.

Plastik cerrahınız, yiyecek ve sıvı alımı, sigara kullanımı veya ilaç ve vitamin alımı veya kesilmesi ve yüzünüzü yıkamak dahil olmak üzere, ameliyata nasıl hazırlanacağınız konusunda size özel talimatlar sağlayacaktır. Ameliyattan en az bir ila iki hafta önce sigarayı bırakmak önemlidir. Dikkatli bir uyum ameliyatın daha iyi koşullarda yapılmasını sağlayacaktır. Ayrıca taburcu olduğunuzda bir aile üyesinin veya refakatçinizin sizi eve götürebileceğinden ve gerekirse birkaç gün size yardımcı olabileceğinden emin olun.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Göz kapağı estetiği fiyatları için en belirleyici unsur yapılan estetik operasyon yöntemidir. Farklı yöntemlerle yapılan bu işlem için yöntemler arasında ciddi fiyat farkları bulunmaktadır. Operasyon yöntemi haricinde, operasyonu yapan doktor, operasyonun yapıldığı merkez, yapılan operasyon kapsamı gibi bir çok etken göz kapağı estetiği fiyatları konusunda etkili etkenlerdir. Bu konuda tavsiyemizbir kaç estetik merkezi ile görüşme sağlayarak fiyat alıp bunlar arasında değerlendirme yapmanız.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

göz kapağı estetiği
göz kapağı estetiği

Blefaroplasti ameliyathanede, bir klinik veya hastane içinde yapılır. Normalde ameliyattan sonra klinikte birkaç saatten fazla kalmak gerekli değildir.

Müdahale genellikle bir ila 3 saat arasında veya diğer müdahalelerle ilişkilendirildiğinde daha fazla sürer. Dört göz kapağı da yapılacaksa genellikle üst göz kapaklarından başlanır. Çoğu zaman kesiler üst göz kapaklarının doğal çizgilerine, alt göz kapaklarında ise kirpiklerin hemen altına yapılır; bazı durumlarda kaz ayağına kadar uzayabilirler. Bu kesiler yoluyla cilt, alttaki yağ ve kastan ayrılarak fazla yağ ve bazen fazla deri ve kas alınır. Kesiler çok ince dikişlerle kapatılır.

Diğer durumlarda, sadece yağ fazlalığı olan genç hastalarda alt göz kapaklarına transkonjonktival blefaroplasti yapılabilir; kesi alt göz kapağının içine yerleştirilir ve görünür bir iz kalmaz.

Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci

Ameliyattan sonra gözlerin yağlanması için bir merhem ve bazı durumlarda yumuşak bir bandaj uygulanacaktır. Göz kapaklarında rahatsızlık olabilir; varsa cerrahınızın verdiği ilaçlarla kolayca geçerler (şiddetli veya geçmeyen ağrılarınız varsa cerrahınıza haber vermelisiniz). Ameliyattan sonra birkaç gün başınızı yüksekte tutmanız ve şişlik ve morlukları azaltmak için soğuk kompres uygulamanız gerekecektir. Gözlerinizi nasıl yıkayacağınız ve gözlerinizi nemli tutmak için göz damlası uygulayıp uygulamayacağınız size öğretilecektir. İlk birkaç hafta aşırı göz yaşarması, ışığa karşı aşırı duyarlılık ve bulanık veya çift görme gibi görme keskinliğinde geçici değişiklikler fark edebilirsiniz. İlk iki hafta plastik cerrahınız gelişiminizi detaylı bir şekilde takip edecektir. Dikişler 2 gün ile bir hafta arasında alınır. Şişlik ve morarma tamamen geçene kadar yavaş yavaş inecek ve çok daha iyi görünmeye ve hissetmeye başlayacaksınız.

Blefaroplasti uygulanan çoğu hasta 2-3 gün içinde okumaya veya televizyon izlemeye başlar. Ancak kontakt lens takarsanız 2 haftaya kadar takamayacaksınız ve yine de bir süre rahatsız hissedebilirsiniz. Genellikle bir hafta veya 10 gün işe geri dönersiniz; o zamana kadar morlukları gizlemek için makyaj yapılabilir. Birkaç hafta güneş gözlüğü takmak ve göz kapaklarına güneş kremi sürmek gerekebilir. 3 ila 5 gün boyunca dinlenmeye devam etmeli ve 3 hafta boyunca yorucu faaliyetlerden kaçınmalısınız.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatının Riskleri Var mı? Garantili midir?

Bu prosedür kalifiye bir plastik cerrah tarafından yapıldığında, komplikasyonlar seyrek ve önemsizdir. Bununla birlikte, her zaman enfeksiyon veya anestezi reaksiyonları gibi komplikasyon olasılıkları vardır. Ameliyattan önce ve sonra plastik cerrahınızın talimatlarına dikkatle uyularak riskler en aza indirilebilir. Blefaroplasti sonrası oluşabilecek minör komplikasyonlar arasında birkaç gün çift veya bulanık görme, göz kapaklarının geçici olarak şişmesi ve iyileşmede hafif asimetriler yer alır. Ameliyattan sonra uyku sırasında göz kapaklarını tamamen kapatmak zor olabilir; sadece nadir durumlarda bu komplikasyon kalıcı olacaktır. Diğer bir nadir komplikasyon ise cerrahi düzeltme gerektirebilen ektropiyondur.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonuçları

İzler ilk birkaç ay pembe görünebilir. Neredeyse görünmez net bir çizgi haline gelene kadar aşamalı olarak kaybolacaklar. Daha genç ve canlı bir görünüm olan blefaroplastinin sonuçları yıllarca korunur; Çoğu durumda, sonuçlar kalıcıdır.

Göz Kapağı Estetik Ameliyatına Genel Bakış

Estetik blefaroplasti, yüz yaşlanmasının göz kapaklarında ortaya çıkan belirtilerini düzeltmek için tasarlanmış bir operasyondur: üst göz kapaklarındaki deri sarkması ve alt göz kapaklarında ve üst göz kapaklarının iç kısmındaki “torbalar”.

Müdahale, izole bir prosedür olarak veya başka bir operasyonun parçası olarak, genellikle bir yüz germe olarak gerçekleştirilir. Buna bağlı olarak müdahale lokal veya genel anestezi altında yapılacaktır.

Operasyon, fazla deri ve orbikularis kasını serbest bırakmak ve çıkarmak için göz kapaklarının derisinde kesiler yapılarak başlar. Ardından, göz kapağı torbalarını ortadan kaldırmak için uygun miktarda yağ alınır. Son olarak cilt dikilir.

Genellikle yaklaşık bir buçuk saat süren müdahaleden sonra, rahatsızlığı ve iltihaplanmayı azaltmak için göz merhemi ve çok soğuk serum fizyolojik ile bazı pansumanlar uygulanır. Ancak göz kapaklarında şişlik ve morlukların ilk bir hafta devam etmesi normaldir. Hastaların çoğu yaklaşık 10-12 gün içinde normal hayatlarına dönebileceklerdir. İlk başta izler, üst göz kapağının kıvrımında ve alt göz kapağındaki kirpiklerin altında, “kaz ayağı” kırışıklıklarından birinde şakağa doğru birkaç milimetre uzanan ince kırmızı çizgiler olarak görülebilir.

Bazen blefaroplastiden sonra, müdahaleden 2-3 hafta sonra kaybolan görüşte bir miktar zorluk olabilir. Uygun tedavi ile hızla düzelen konjonktivit ve subkonjonktival hematom da görülebilir. İlk günlerde uyku sırasında göz kapaklarının tamamen kapanmaması olabilir; Bu normaldir ve orbicularis kası tonunu düzelttiğinde (muhtemelen uygun egzersizlerin yardımıyla) kendi kendini düzeltecektir. Operasyonun sonucu çok olumlu ve uzun ömürlüdür ve genel olarak göz kapağı torbaları genellikle tekrar oluşmaz.

Not: Sitemizde paylaşılan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan kesinlikle herhangi bir yazılı bilgiye dayalı hareket etmemeniz gerekmektedir.

Diğer estetik ameliyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız

Devlet hastanelerinde göz kapağı estetiği yapılırmı?

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu