Sağlık

Güncel Tarlusal Fiyatları, Tarlusal Nedir

Tarlusal fiyatları, kadınlar tarafından en çok araştırılan ilaç markalarından bir tanesidir. İçeriğinde 5 mg “Medroksiprogesteron” içeren hormonal bir ilaçtır. Medroksiprogesteron bir tür kadın hormonudur.

Tarlusal Ne İşe Yarar

Tarlusal fiyatlarından önce dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de bu ilacın ne oldu, ne için kullanıldığıdır. Tarlusal, şiddetli veya düzensiz adet kanamaları ve diğer adet sorunları, adet görmeme ve endometrioz (endometrium dokusunun rahimdeki normal yeri dışında bir yerde bulunuşu) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Tarlusal Fiyatları
Tarlusal Fiyatları

Düzensiz Adet Kanamaları ve Adet Sorunları

Düzensiz adet kanamaları ve adet sorunları, adet döngüsünde düzensizlikler, beklenmeyen kanama miktarları veya süreleri, adetler arasındaki sürelerde değişiklikler veya adetlerin tamamen durması gibi durumları ifade eder. İşte bazı yaygın düzensiz adet kanamaları ve adet sorunları:

Oligomenore: Oligomenore, adet döngüsünün normalden daha uzun sürmesi veya adetler arasındaki sürenin normalden daha uzun olması durumudur. Oligomenore genellikle hormonal dengesizlikler, polikistik over sendromu, aşırı egzersiz veya stres gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

Polimenore: Polimenore, adet döngüsünün normalden daha kısa olması veya adetler arasındaki sürenin normalden daha kısa olması durumudur. Bu durumda kadınlar daha sık adet görürler. Polimenore genellikle hormonal dengesizlikler, rahim içi polipler, endometriyozis veya bazı enfeksiyonlar gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

Menometroraji: Menometroraji, adetler arasında beklenmedik kanamaların ortaya çıkması veya adetlerin normalden daha uzun ve daha yoğun olması durumudur. Menometroraji, hormonal dengesizlikler, rahim içi polipler, rahim fibroidleri, endometriyozis, adenomiyozis veya bazı tıbbi durumlar gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir.

Amenore: Amenore, adet kanamalarının tamamen olmaması durumunu ifade eder. Primer amenore, ergenlik dönemine rağmen adet kanamalarının hiç başlamamasıdır. Sekonder amenore ise daha önce adet gören bir kadında, adet kanamalarının en az 3 ay boyunca durması durumudur. Amenore hormonal dengesizlikler, polikistik over sendromu, tiroid problemleri, aşırı egzersiz, stres veya bazı tıbbi durumlar gibi birçok faktörden kaynaklanabilir.

Düzensiz adet kanamaları ve adet sorunlarına neden olan faktörler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu nedenle, bir jinekolog veya kadın sağlığı uzmanına başvurmanız önemlidir. Uzman, detaylı bir değerlendirme yapacak, gerekli testleri isteyecek ve size uygun tedavi seçeneklerini önererek sorunun altında yatan nedeni belirlemeye çalışacaktır.

2024 Tarlusal Fiyatları
2024 Tarlusal Fiyatları

Güncel Tarlusal Fiyatları

Bazı düzensiz adet kanamaları ve diğer adet sorunları sonrası uzman hekimler gerekli muayene yaptıktan sonra ilaç tedavisi uygulayabilmektedir. Bu tedavilerden bir tanesi de tarlusal ilaçtır. Ancak kesinlikle uzman tavsiyesiyle ve önerisiyle alınması gereken bir ilaçtır.

Güncel tarlusal fiyatlarına gelindiğinde yılın belirli dönemlerinde bazı fakörlerden kaynaklı ilaç fiyatları değişebilmktedir. Son gelen güncellemeler sonrası Tarlusal fiyatı 46.55 TL olmuştur. Bu fiyat 5 mg’lık 12 tabletin fiyatıdır.

Güncel Tarlusal Fiyatları
Güncel Tarlusal Fiyatları

Tarlusal Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bu ilacın kullanımı muhakkak doktorun talimatları doğrultusunda yapılmalıdır. Çünkü rahatsızlık durumunuza göre ilacı kullanma miktarı ve süresi değişiklik gösterebilmektedir. Doktorunuz, gerekli muayeneyi yaptıktan sonra bu ilacı kullanmanızı önerirse sizlere hangi aralıklarla ne kadar doz almanız gerektiğini de belirtecektir.

Not: Bir TARLUSAL kürünü bitirdikten sonra adet görmezseniz, hamile olma ihtimalinize karşı doktorunuzla görüşünüz.

Bununla beraber bu ilaç çocuklarda ve yaşlılarda da kullanılmaz.

Uygulama Yolu Nasıl Olmalıdır?

Bu ilaç, ağızdan alınması gereken bir ilaç çeşididir. Yemekten önce veya yemekten sonra kullanılabilmektedir. Tarlusal tabletleri çiğnemeden ve ezmeden almanız gerekmektedir. Yeterli su ile beraber alınmalıdır. Bu da ortalama 1 bardak su olması gerekmektedir.

Tarlusal’ın Saklanma Koşulları

İlaçlar konusunda bilinmesi gereken konulardan bir tanesi de ilaçların muhafaza edilme şekilleridir. Özellikle son kullanma tarihine çok dikkat edilmeli ve eğer kullanma tarihi geçmişse kesinlikle o ilaç kullanılmamalıdır. Bu durum hem Tarlusal için hem de diğer tüm ilaçlar için geçerlidir.

Bununla beraber ambalajından şüphelendiğiniz ilaçlarla beraber ambalajı yırtılmış veya açılmış ilaçları kesinlikle kullanmamalısınız. Son kullanma tarihi geçmiş ve ambalajından şüphelendiğiniz ilaçları çöpe atmayın! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen toplama sistemine veriniz.

Tarlusol’u ayrıca çocukların göremeyeceği ve ulaşamayacağı yerde muhafaza etmek gerekiyor. Bu ilaçlar ambalajında saklanmalı ve ambalajından dışarı çıkarılmış şekilde muhafaza edilmemelidir.

25 derecenin altındaki oda sıcaklığında ve orijinal ambalajında saklayınız.

2024 Parol ilaç fiyatları için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu