Diğer Fiyatlar

Konya Nöbetçi Eczane Sorgulama

Konya Nöbetçi Eczane Sorgulama

Bugün Konya nöbetçi eczane hangisi? Nöbetçi eczaneler kaça kadar açık? Konya Nöbetçi eczane sorgulaması nasıl yapılır? Nöbetçi eczanelerde ilaçlar ücretli mi?

Nöbetçi Eczane Nedir?

Hastaların, ilaç hizmetlerinden kesintisiz bir şekilde yararlanabilmeleri için eczanelerin çalışma saatleri dışında gündüz ve gece boyunca açık kalarak vatandaşlara hizmet vermesine nöbetçi eczane denir. Nöbetçi eczane her il ve ilçede bulunmaktadır ve günlük olarak değişmektedir.

Nöbetçi eczane, normal çalışma saatleri dışında da hizmet veren eczanelere verilen addır. Nöbetçi eczaneler, genellikle gece saatlerinde, hafta sonlarında ve tatil günlerinde açık tutulur. Bu sayede, acil ilaç ihtiyacı olan kişilerin ilaçlarını temin etmeleri mümkün olur.

Nöbetçi eczaneler, genellikle eczacı odaları tarafından belirlenen bir nöbetçi eczane listesi doğrultusunda hizmet verirler. Bu listeler, ilgili bölgedeki nöbetçi eczanelerin adres ve iletişim bilgilerini içerir. Ayrıca, nöbetçi eczanelerin çalışma saatleri ve nöbetleri de bu listelerde belirtilir.

Konya-Nobetci-Eczane-Sorgulama
Konya Nöbetçi Eczane Sorgulama

Konya Nöbetçi Eczane Listesi

Konya, büyük bir il olduğu için nöbet listesi bölge şeklinde paylaştırılmıştır. Konya nöbetçi eczane listesi merkezde 11 farklı bölgeye bölünmüştür. İlçelerde ise toplamda 16 bölge bulunmaktadır.

Merkez Bölge Listesi

1. Bölge (Selçuklu)

2. Bölge (Selçuklu)

3. Bölge (Meram – Selçuklu)

4. Bölge (Meram)

5. Bölge (Karatay)

6. Bölge (Meram – Selçuklu)

7. Bölge (Meram – Selçuklu)

8. Bölge (Selçuklu)

9. Bölge (Selçuklu)

10. Bölge (Selçuklu)

11. Bölge (Selçuklu)

İlçe Listesi

Akşehir, 2

Beyşehir, 1

Bozkır, 1

Cihanbeyli, 2

Çeltik, 1

Çumra, 1

Ereğli, 2

Ilgın,1

Kadınhanı, 1

Karapınar, 1

Kulu, 1

Sarayönü, 1

Seydişehir, 1

Yunak, 1

Konya Nöbetçi Eczane Sorgulama

Konya nöbetçi eczaneleri, 5. Bölge Konya Eczacı Odası belirlemektedir. Nöbetçi eczaneleri öğrenmek için birkaç farklı yöntem vardır. Bunlardan biri 5. Bölge Konya Eczacı Odası tarafından günlük olarak paylaşılan Konya Nöbetçi Eczane listesinde yer alan eczanelerdir. Bu liste günlük olarak paylaşılır ve yeni nöbet süresi başladığında bu liste güncellenerek yenilenir. Eczanelerin isimleriyle beraber adresleri ve telefon numaraları da bu listede yerini almaktadır.

5. Bölge Konya Eczacı Odası Tarafından paylaşılan güncel nöbetçi eczana listesi için TIKLAYIN.

Nöbetçi Eczaneleri sorgulamanın bir başka yolu da e-Devlet uygulamasıdır. Uygulamaya giriş yapmadan bulunduğunuz il veya ilçedeki nöbetçi eczane listesini sorgulayabilir ve görebilirsiniz. Burada sorgulama yaparken giriş yapmaya gerek yoktur. Sadece hangi şehirde va hangi tarihte nöbetçi eczane aradığınızı işaretleyerek sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet üzerinden Konya Nöbetçi Eczane listesini görmek için tıklayın.

Bunların dışında nöbetçi eczaneleri öğrenmenin farklı yolları da var. Eğer mesai saati dışında hastaneye gitmişseniz, acilde muayene olmuşsanız hastanede nöbetçi eczane listesi bulunmaktadır. Çoğu zaman ekranlara yansıtılan bu liste kimi hastanelerde de kağıda çıkarılarak panoya asılmaktadır.

Konya-Nobetci-Eczane
Konya Nöbetçi Eczane

Nöbetçi Eczaneler Hangi Gün ve Saatlerde Çalışır

Ülkemizde sağlık sektörünün sekteye uğramaması ve hastaların ilaçlarını temin eder sağlık problemi yaşamamaları için nöbetçi eczane uygulaması sistem içerisinde yerini alıyor. Eczaneler, sabah 09.00 – 19.00 saatleri arasında çalışır. Ancak bazı acil durumlarda bu saatler dışında da ilaç ihtiyacı doğmaktadır. Bu yüzden aksam saat 19.00’dan sabah 09.00’a kadar nöbetçi eczane uygulaması devreye girer.

Eczacılar odası tarafından belirlenen listeye göre o gün hangi eczane nöbetçi ise saat 19.00’dan itibaren nöbet başlamış olur ve vatandaşlara hizmet sunmaya devam eder. Belirlenen eczaneler gece boyu açık kalarak vatandaşların ilaç ihtiyaçlarını gidermeye çalışır.

Nöbetçi Eczanelerde İlaçlar Ücretli Mi Olur?

İlaç ücretlerinde eczanelerde günlük olarak uygulanan prosedür neyse nöbet sisteminde de aynı prosedür uygulanmaktadır. Yani eczanenin nöbetçi olması ilaç fiyatlarının değişmesi anlamına gelmemektedir. Reçetesiz ilaçlarda ilacı alan kişi parasını ödemek zorundadır. Reçeteli ilaçlarda ise devlet tarafından ödenen ilaçların ödeme miktarı düşülür ve arada fark kalıyorsa bu da ilacı alan kişiden tahsil edilir.

Konya Nöbetçi Eczanelerine Nasıl Gidilir?

Konya’da nöbetçi eczaneler vatandaşların rahat bir şekilde ulaşması için kentin belli noktalarına dağılmaktadır. Ancak yine bazı durumlarda eczane size uzak kalabilir ve yürüyerek gitmek mümkün olmayabilir. Bu tür durumlarda belediye otobüsleri devreye girmektedir. Kentin hemen hemen her noktasına ulaşım imkanı sunan belediye otobüsleri, genel olarak gece 12.00’ye kadar faaliyetlerine devam etmektedir. Bu saatten sonra otobüsler sabaha kadar çalışmamaktadır. Ancak tramvayla ulaşım imkanınız varsa gecenin belli saatlerinde tramvay seferleri vatandaşlar için devam etmektedir.

Ulaşım saatleri ve güzergahları için belediyenin ulaşım uygulamasını kullanabilirsiniz.

Otobüs seferi saatleri dışında eczaneye ulaşmak için ise kentin çeşitli noktalarında hizmet veren ticari taksilerle ulaşım imkanı bulabilirsiniz.

2024 Eczane açılış ve kapanış saatleri için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu