Araba Fiyatları

2024 Mercedes AMG SL Fiyat Listesi ve Teknik Özellikler

Yıldız yeniden doğdu sloganıyla Mercedes AMG SL fiyat listesi açıklandı. Spor arabalar arasında en lüks versiyonlardan olan tasarım üstü açık şekilde bizlere sunuluyor. Çift kapılı tasarımıyla Mercedes AMG SL teknik özellikleri açısından da oldukça etkileyici olmuştur. İki farklı versiyonla listede yerini alan Mercedes AMG SL fiyatları da birbirinden olduça farklı. Mercedes AMG SL fiyat listesinde iki model arasındaki fiyat farkı da oldukça fazla.

2024 Mercedes AMG SL Fiyat Listesi

Mercedes AMG SL Teknik Özellikleri

Mercedes-AMG SL, Mercedes-Benz tarafından 1954’ten beri üretilen, S segmentinde üstü açılır bir spor otomobildir. Miras Mercedes-AMG SL, Stuttgart, Almanya’da üretilmiştir.

Mercedes-AMG SL, pek çok rakibin bulunduğu karmaşık bir bölgeye girer ve Mercedes-AMG GT Roadster’ın yerine geçer. Böylece, Alman üstü açık araba, Porsche 911 Cabrio, Jaguar F-Type Cabrio veya Aston Martin Vantage Roadster gibi diğer spor arabaların karşısına çıkıyor.

Mercedes-AMG SL’nin Dış Tasarımı

Mercedes-AMG SL’nin bu son versiyonunda, selefine kıyasla net bir gelişim görüyoruz. Önden başlayarak, daha yüksek sınıf AMG modellerinin giydiği zaten karakteristik olan Pan-Amerikan ızgarayla karşılaşıyoruz.

Buna, uzun kaputunun altında bulunan itici gazları soğutmak için tasarlanmış bazı belirgin hava girişleri eklendi. Yan taraf ise, tek somun tipi olabilen ve 19 ila 21 inç arasında değişen tekerlekler dışında daha temiz ve daha ağırbaşlı görünüyor, ancak gövdede gömme kulplar sayesinde süslenmeye devam ediliyor.

Arka kısım yuvarlak bir şekil sunar ve LED teknolojisine sahip iki ince ve uzun pilot tarafından korunur. Bununla birlikte, bununla ilgili en çarpıcı şey, SL’ye genişlik ve agresiflik kazandırmaya yardımcı olan dörtlü bir kare egzoz çıkışının oturduğu agresif bir difüzördür.

Mercedes-AMG SL’nin İç Tasarımı

Mercedes-AMG SL’nin iç tasarımı, doğrudan Mercedes-Benz S-Serisi ve C-Serisi’nden miras kalan markanın en ileri teknolojisini gösteriyor. Bizi ilk şaşırtan şey, alt kısmı düzleştirilmiş bir direksiyon simidi ve sürücünün aracın çeşitli parametrelerini hızlı ve rahat bir şekilde değiştirmesini sağlayan uydu butonları.

Enstrümantasyon, aksi nasıl olabilirdi, tamamen dijitaldir ve çok doğru grafikler ve akıcılık göstermesine rağmen bazen kullanımı biraz hantal hale gelebilen ve çok sezgisel olmayan her türlü bilgi ve menüyü sunar. Aynısı, 12 ve 32 derecelerde elektrikli eğim özelliğine sahip 11,9 inç ekranda tanıtılan MBUX bilgi-eğlence sistemi için de geçerli.

Genel olarak kullanılan malzemeler iyi, SL’de deri, Alcantara veya istersek karbon fiberle kaplı herhangi bir boşluk bırakıyor. Bununla birlikte, bazı kontroller plastikten yapılmıştır, cam kaldırıcılar veya koltukları ayarlamak için kullanılan kontroller gibi, fiyatı tüm izleyiciler için uygun olmayan bir araçta değersiz bir şeydir.

2+2 spor araçta, arka koltuklar çocuklar için ayrılmış veya sadece nesneleri yerleştirmek için beklendiği gibi. Tüm bunlarla birlikte, Alman spor otomobili bize 213 litrelik bir bagaj sunuyor ki bu küçümsenecek bir rakam değil ama Mercedes-AMG SL’nin erişimi zor bir kargo limanına sahip olduğu düşünüldüğünde karmaşık bir hal alıyor.

Mercedes AMG SL Fiyatları

Mercedes-AMG SL’nin Motorları

Şu anda Mercedes-AMG SL için motor listesi iki seçenekten oluşuyor: SL 55 ve SL 63 4Matic+. Her iki varyant da aynı motordan, yıldız firmasının diğer modellerinde de bulunan 4.0 litrelik çift turbolu V8’den başlıyor.

Erişim varyantı, 0’dan 100’e 3,9 saniyede ulaşmasını ve 295 km/s azami hıza ulaşmasını sağlayan 476 CV ve 770 Nm tork sunar. Mercedes-AMG SL 63 4Matic+ ise, 0’dan 100’e 3,6 saniyede yaklaşan ve 315 km’lik bir uçla 300 km/s sınırını aşmasına izin veren daha güçlü 585 CV ve 800 Nm torka sahip.

Mercedes AMG SL Fiyat Listesi

2024 Mercedes AMG SL fiyat listesinde iki seçenek bizleri bekliyor. 8 milyon 534 bin TL’den başlayan fiyatlar 15 milyon 604 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. İşte Mercedes AMG SL fiyat listesi;

ModelDonanımYakıtŞanzımanSatış Fiyatı
Mercedes-AMG SL 43Performance BenzinAMG SPEEDSHIFT MCT8.534.000 TL
Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+Performance BenzinAMG SPEEDSHIFT MCT15.604.000 TL
Mercedes AMG SL Fiyat Listesi

Diğer araç modellerinin fiyatları için tıklayın. Güncel Mercedes AMG SL fiyat listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu