Araba Fiyatları

2024 Mercedes CLS Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Mercedes’in gözde modellerinden Mercedes CLS fiyat listesi ile de dikkat çekmeyi başarıyor. 3 farklı seçeneğin karşımıza çıktığı Mercedes CLS fiyat listesinde seçenekler arasında ciddi fiyat farklılıklarının oldğu gözden kaçmıyor. Dikkat çeken bir başka detayda Mercedes CLS teknik özellikleri olmuştur. Teknolojinin en ince ayrıntısına kadar uyarlanan detaylar göze çarpmaktadır.

2024 Mercedes CLS Fiyat Listesi

Mercedes CLS Teknik Özellikleri

Mercedes CLS, 2004’ten beri Mercedes-Benz tarafından üretilen E segmentinden bir spor sedandır. Üçüncü nesil şu anda piyasada, 2018’de sunuluyor ve 2021’de biraz güncellendi. Mercedes CLS, çok kişisel bir tasarım sunmasıyla karakterize edilir. Atletik ve sportif, teknoloji, lüks ve konfor açısından evin en iyileriyle donatılmış bir iç mekan ile birlikte. Sindelfingen (Almanya) fabrikasında üretilmektedir.

Mercedes CLS’ye rakip olmayı arzulayan premium ve spor sedanlar arasında BMW 8 Serisi Gran Coupé, Audi A7 Sportback veya Porsche Panamera gibi otomobiller yer alıyor. Ancak bu seviyede 4 kapılı Mercedes-AMG GT’yi de düşünmeliyiz çünkü daha da sportif bir vizyon sunmasına rağmen çok benzer bir yaklaşımı savunuyor.

Mercedes CLS’nin Dış Tasarımı

Mercedes CLS, 2004 yılında pazara girdiğinden beri lüks sedan için yeni bir kategori başlattı. Estetik olarak daha cüretkar ve seçkin, halk arasında 4 kapılı coupe olarak bilinen bir sedan.

CLS’nin tasarımı yıllar içinde gelişti ve bu üçüncü nesilde, bu modelde gördüğümüz en zarif ve stilize vizyonu sunuyor. Bu, sportifliğinden bir nebze olsun kaybetmesine neden olmaz, ancak onu daha az çığır açan ve radikal bir otomobil yapar. Tavandan bagaja kadar olan dik eğimi koruyan yandan görünümüyle CLS, 4 kapılı coupe fikrini desteklemeye devam ediyor ve bu algıyı artıran yüksek bir kemer çizgisi, azaltılmış cam alanı ve çerçevesiz kapıların kullanımı gibi tasarım ipuçları ekliyor.

Mercedes CLS’nin Motorları

Mercedes CLS dizel motor teklifi 3 seçenekten oluşur: 194 BG ve 400 Nm 2.0 turbo dizel motorlu CLS 200 d, 265 BG ve 550 Nm 3.0 turbo dizel motorlu CLS 300 d 4MATIC ve CLS 400 d 4MATIC 330 CV ve 700 Nm’lik 3.0 turbo dizel motor ile.

Mercedes CLS’nin benzinli motor teklifinde ayrıca 3 seçenek vardır: 299 CV ve 400 Nm’lik 2.0 Turbo motorlu CLS 350, 367 CV ve 500 Nm’lik 3.0 Turbo motorlu CLS 450 4MATIC ve 3.0’lı AMG CLS 53 4MATIC+ Turbo motor 435 CV ve 520 Nm.

200 d ve 400 d versiyonları dışındaki tüm motorlar, ısı motorunun hızlanma aşamalarında yardımcı olan ve 14 ve 150 Nm’ye ulaşan 48 voltluk bir mikro hibrit sisteme sahiptir. Bu teknoloji, CLS’nin ECO etiketini de almasını sağlar.

Şanzıman, tüm pervanelerde, tork konvertör tipinde ve 9 ilişkiyle otomatiktir. Akıllı tork dağıtımlı entegre bir sistem aracılığıyla 4 tekerlek üzerinde olduğu 4MATIC veya 4MATIC+ versiyonları dışında çekiş arkadandır.

Mercedes CLS’nin İç Tasarımı

Bu arabanın bir özelliği varsa, bu, özellikle araca bindiğinizde ve solda kullanılan iki büyük ekrandan (12,3 inç) oluşan bir sistem bulduğunuzda ortaya çıkan çok eksiksiz bir teknolojik donanıma sahip olmasıdır. Dijital enstrümantasyon ve sağda eğlence ve navigasyon sistemi için. Bu nedenle Mercedes CLS, zamanında Mercedes S-Serisi tarafından piyasaya sürülen ve yeni nesil Mercedes A-Serisi ile zaten kompakt ürün yelpazesine ulaşan bir teknolojiyi satın alıyor, ancak CLS’deki sistemin olanakları daha fazla.

Mercedes’in CLS kabinini yaparken gösterdiği özen, bu sedanın hangi kategoride yer aldığına dikkat çekiyor. Konfor ve kişiselleştirme olanakları çok geniştir, bu da CLS’nin savunduğu daha sportif vizyona rağmen, E-Serisi ve hatta S-Serisi ile eşit düzeyde bir sürüş ve donanım kalitesi sunduğu anlamına gelir.

Kendi kalibresindeki bir otomobilden daha az olamayacağı gibi, Mercedes CLS, yardım ve sürüş yardımları açısından çok iyi donanımlıdır ve bazı teknolojileri Mercedes S-Serisi’nden devralır. Böylece, örneğin, Sürüş Yardım Paketi’ni buluyoruz ( dönüş fonksiyonlu uyarlanabilir hız sabitleyici ve otoyolda sürüşün yarı otomasyonunu, bir kazayı önlemek için zor bir manevra yapabilen bir acil durum fren sistemini ve beklediğimiz tüm basit yardımları içerir.

Mercedes CLS Fiyatları

Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC

Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC, daha agresif bir tasarıma ve güçlü bir motora sahip sportif bir kuruluma ek olarak, 435 CV’lik gücüne 22 CV daha ekleyen bir hibrit destek sistemine sahiptir. Ayrıca bir marş görevi görür – EQ BOOST. Mercedes CLS fiyat listesinde en yüksek rakamlara sahip model olmuştur.

Bu arabanın belki de en yenilikçi yanı, altı silindirli motorunun çift turbo sistemle desteklenmesinin yanı sıra elektrikli kompresöre de sahip olması. Elektrikli kompresörler, turboşarja düşük devirlerde yardımcı olur ve elektrikli bir cihaz tarafından etkinleştirildiklerinde, turbonun egzoz gazı basıncına bağlı olmaksızın neredeyse anında hareket edebilmeleri gibi büyük bir avantaj sağlar. Bu çözümle Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC, 0-100 km/s hızlanma süresi 4,5 saniye ve 250 km/s azami hız ile neredeyse anında yanıt ve olağanüstü bir performans seviyesi vaat ediyor.

Mercedes CLS Fiyat Listesi

2024 Mercedes CLS fiyat listesi belli oldu. 3 farklı versiyon arasında yaklaşık 2 milyon 400 bin TL gibi ciddi farklar karşımıza çıkıyor. Mercedes CLS fiyatlarında bizleri 3 farklı seçenek bekliyor. İşte Mercedes CLS fiyat listesi;

ModelDonanımYakıtŞanzımanSatış Fiyatı
CLS 300 d 4MATICAMG Dizel9G-TRONIC4.566.500 TL
 400 d 4MATICAMG Dizel9G-TRONIC5.646.500 TL
Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+Performance BenzinAMG SPEEDSHIFT TCT6.952.000 TL
Mercedes CLS Fiyat Listesi

Diğer araç modellerinin fiyatları için tıklayın. Güncel Mercedes CLS fiyat listesi için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu