Diğer Fiyatlar

Antalya Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Bakiye Sorgulama, TL Yükleme, Dolum Noktaları…

Antalya’da toplu ulaşımı tercih edeceklerin bilmesi gereken Antalya Kart başvurusu nasıl yapılır konusu ile sizlerleyiz. Antalya kart ulaşım ücretleri, TL yükleme, bakiye sorgulama, dolum noktaları gibi konularla siz değerli okurlarımızla birlikte olacağız.

Antalya Kart Nedir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi ulaşımda kullanılmak üzere vatandaşların kullanabileceği akıllı ulaşım kartıdır. Para yüklenerek ulaşıma imkan sağlayan kart, farklı çeşitleri ile Antalyalıların ve Antalya’ya geleceklerin en önemli yardımcılarından biri olacaktır.

Antalya-Kart-Basvurusu-1

Antalya Kart Çeşitleri Nerelerdir?

Antalyakart, 3 farklı başlık altında vatandaşların hizmetine sunmaktadır. Bunlar indirimli kart, serbest kart ve tam kart şeklinde düzenlenmektedir.

İndirimli Kart

Bu kart öğrenci, öğretmen ve emekli kartı olarak üçe ayrılır. Öğrenci ve Öğretmen kartları, basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Kasım tarihine kadar geçerlidir. Emeklilerde ise kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Şubat tarihine kadar geçerlidir. Kartların vize tarihleri validatörler ile kart satış ve dolum cihazlarında görünmekte olup, kartın vize tarihi kontrolü kart sahibine aittir. Kartların vize tarihinin sona ermesiyle beraber vizeler yenilenmediği sürece kartlar tam karta döner. Öğrenci kartlarının vizesi ücretsiz olurken öğretmen ve emekli kartlarının vize ücreti 20 TL’dir.

Antalyakart indirimine ilişkin açık ve uzaktan eğitim gören (örgün öğretimde eğitim gören öğrenciler hariç) 28 yaş üzeri (29 yaşından gün almış olmak) öğrencilerin öğrenci indiriminden faydalanmamasının uygun olduğuna karar verilmiştir.

Serbest Kart

Bu kartı kullanabilecek kişiler arasında 65 yaş üzeri, engelli, ağır engelli, Ağır engelli refakatçi, Gazi/Gazi ve şehit yakını, Emniyet/Jandarma/Sahil Güvenlik, basın, Tuik, muhtar, milli sporcu ve zabıtalar yer almaktadır.

Kartlar basım yapıldığı zaman vizelenir ve vize tarihi her yılın 1 Ocak tarihine kadar geçerlidir. Ancak 65 yaş üzeri için kartlar otomatik olarak vizelenir.

Engelli, ağır engelli, ağır engelli refakatçi, gazi/gazi ve şehit yakınları için vize işlemi ücretsiz olurken belirtilen diğer kesimler için vize ücreti 20 TL’dir.

Tam Kart

Antalya kart başvurusu yapanların en çok tercih ettiği kart tam karttır. Bu kartları herkes kullanabileceği gibi kartların kişiselleştirilmesi de mümkündür.

Antalya Kart Ücretleri

İndirimli kart ücreti 40 TL’dir.

Serbest kart ücreti 40 TL’dir.

Tam kart ücreti 25 TL’dir.

AntalyaKart Başvurusu Nereden Yapılır?

İndirimli ve serbest Antalyakart’ı Batıgar ve Doğu Garajı kart merkezlerine evraklarınız ile giderek başvuru yapabilirsiniz. Gerekli belgeler ve başvuru formunu www.antalyakart.com.tr adresinde bulunan başvuru formu linkinden inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

Tam kartları ise kart merkezlerinden, dolum noktalarından, kart satışı yapan dolum cihazlarından kartınızı temin edebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş Tam Kart ücreti 40.00 TL´dir. Kişiselleştirilmiş Tam Kart işlemlerinde kimlik aslı ve fotoğraf istenmektedir.

AntalyaKart Ulaşım Ücretleri

Ücretler kişilere göre değişmektedir. Ulaşım ücreti tarifesinin güncellenen rakamları şu şekildedir;

Tam kart ücreti: 9,60 TL

Emekli, Öğretmen kart ücreti: 8,40 TL

Öğrenci kart ücreti: 4,00 TL

Kullan At Bilet (tek binişlik bilet): 11,00 TL

Kredi kartı ile ulaşım: 9,85 TL

Aktarma: 3,00 TL (kullan at bilet ve kredi kartlarında aktarma geçerli değil)

Antalya Kart Mobil Uygulama

Bu kart için mobil uygulama ile artık daha pratik ve daha hızlı işlemler yapabilirsiniz.

Antalya Karta TL Yükleme

Kartınıza TL yükleme işlemini kart satış ve dolum merkezleri aracılığıyla ve online olarak yapabilirsiniz. Antalya kart TL yükleme işlemini mobil antalyakart uygulamasından ya da www.antalyakart.com.tr adresinde online işlemler menüsünden yapabilirsiniz.

Antalya Kart Bakiye Sorgulama

Kartınıza bakiye sorgulama işlemini kart satış ve dolum merkezleri aracılığıyla ve online olarak yapabilirsiniz. Antalya kart TL yükleme işlemini mobil antalyakart uygulamasından ya da www.antalyakart.com.tr adresinde online işlemler menüsünden yapabilirsiniz.

Kart Merkezleri Çalışma Saatleri

Kart merkezleri hafta içi 08:30-12:30 ve 13:00-18:00,
Cumartesi 08:30-12:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Mobil Kart Nasıl Temin Edilir?

Sistemdeki kartlar ve mobil diye adlandırılan NFC sistemi ayrı çalışmaktadır. NFC kullanabilmeniz için kart almanıza gerek yoktur. Eğer indirimli olarak kullanmak istiyorsanız şubelerden istenen indirimli evrakları ile birlikte başvuru formu doldurup NFC için kullanacağınızı belirtmeniz gerekmektedir.

Antalya Kart Dolum Noktaları

Şehrin birçok farklı noktasında Antalya kart dolum noktası ve yükleme noktası mevcuttur. Aşağıdaki bağlantı üzerinden dolum noktalarına ulaşabilirsiniz.

Antalya Kart Dolum noktaları için tıklayın.

İzmirimkart başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu