Diğer Fiyatlar

Aykart Başvurusu Nasıl Yapılır? Bakiye Sorgulama, TL Yükleme, Dolum Noktaları

Aydın büyükşehir belediyesi toplu ulaşım kartı aykart başvurusu nasıl yapılır, kimler hangi fırsatlardan yararlanır, başvuru ücreti ne kadar, TL yükleme nasıl yapılır, ulaşım ücretleri ne kadar?

Aykart Nedir?

Aydın Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde toplu ulaşımı kullanmak isteyenler için gerekli olan aykart, belli ücret dahilinde şehir içinde ulaşım imkanı sunuyor.  Farklı kart tipleri, şartları sağlayan kişilere veriliyor ve çeşitli imkanlar sunuyor.

Belediyece sunulan diğer hizmet ve satış noktalarında da AYKART kullanmak gerek sağladığı indirimlerden dolayı, gerekse de para alışverişiyle uğraşmamak yönünden avantajlı ve hayatınızı kolaylaştıran bir ödeme şeklidir.

Aykart-Basvurusu-Nasil-Yapilir

Aykart Nasıl Alınır?

Kart satışı, Büyükşehir Belediyesinin işlettiği merkezlerden ve özel bayilerden yapılabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş Aykart: Kişileştirilmiş Kartlar HASANEFENDİ MAH. 1904 SOKAK NO: 15 EFELER / AYDIN ADRESİNDEN TEMİN EDİLEBİLECEKTİR. 

Kullan at kartlar ise belediyenin belirlediği 58 ayrı merkezden temin edilebilecek. Özellikle şehir dışında gelen ya da kartını kaybeden, kartında bakiye olmayanların tek kullanımlık biletlerle işlemlerini yapması ve rahat bir şekilde ulaşım ihtiyacını karşılaması amaçlanmıştır. Kullan at kartlarda ulaşım ücretleri standart ücretlere göre bir miktar daha yüksek olabilmektedir.

Aykart Kullanımı Nasıl Olur?

AYKART ile yapacağınız seyahatlerde otobüslerin içindeki validatöre doğru kartı yaklaştırmanız halinde karttan ilgili hattın ücreti kadar bakiye düşecektir. Kartınızda yeterli bakiye olmaması durumunda cihaz ikaz verecektir. Bu durumda en yakın dolum noktasından kart dolumunuzu yaptırabilirsiniz. Cihaz üzerinde gideceğiniz hattın yazılı olduğuna dikkat ediniz. İndirimli biletler ilk basışta indirimli tarifeyi alır, müteakip basışlarda tam tarife üzerinden bakiyesi düşecektir.

Aykart Çeşitleri

Aykart, 5 farklı seçenekle karşımıza çıkıyor. Her kartın sunduğu imkan farklıdır ve sizin şartlarını sağladığınız karta sahip olmanız mümkündür.

Aykart

TL yüklemesi yapabilen, sürekli kullanımlık karttır. Tam kart olarak geçmektedir. Bu kartın satışı ve TL yüklemeleri Büyükşehir Belediyesinin işlettiği merkezlerden ve özel bayilerden yapılabilmektedir. 

Kişiselleştirilmiş Kart

Otobüslerden ücretsiz veya indirimli yararlanacak vatandaşların kullanmak zorunda olduğu karttır.

Kullan At Kart

2 ve 4 binişlik olarak satışa sunulan bu kartlar, biniş sayısı ile sınırlandırılmış kartlardır. Bir biniş, şehir içi tarifesinde bir binişe denk gelmektedir. İlçelere giden otobüsler mesafeye göre 2,3 veya 4 biniş olarak tarifelendirilmiştir.

Kullan – at kartlar, sadece Büyükşehir belediyesine ait 58 ayrı merkezden temin edilebilmektedir.

İndirimli Kart

Öğretmen ve öğrencilerin kullanabileceği kart çeşididir.

Ücretsiz Kart

Aşağıdaki kesimde yer alanların kullanabileceği kart çeşididir. Bunlar arasında, Engelli, Engelli Refakatli, Gazi ve Gazi Yakını, Şehit Yakını, Milli Sporcu, Sarı Basın, Belediye Zabıtası, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli yer almaktadır.

Kart Ücreti Ne Kadardır?

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşım kartlarının satın alınması için belli bir ücret belirlenmiştir. Bu ücret karşılığında karta sahip olabilirsiniz. Kart bedeli tek seferlik alınan bir ücretti.

Aykart: 25 TL

İndirimli Kart Bedeli: 25 TL

Ücretsiz Kart Bedeli: 25 TL

Online Olarak Hangi Kartlara Başvuru Yapılabilir?

Öğretmen, öğrenci, engelli, gazi, şehit yakını, 65 yaş ve sarı basın.

Online başvuru sayfasına gitmek için tıklayın.

Kullanım Alanları

AYKART sahibi vatandaşlar, AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ bünyesinde çalışan otobüsleri tarife (http://www.ayulas.com.tr/sefer-saatleri-ve-hatlar) dahilinde kullanabilmektedirler.

Aykart Başvuru Noktaları

SıraYerBirimAdres
1İMAR A.Ş.AyulaşHasanefendi Mah.1904 Sok.No:15 Efeler/AYDIN
2ÇineEge EtHamidabad Mah. Adnan Menderes Bul. Çine Otogar Çine/AYDIN
3DidimASKİEfeler Mah. Koçkar Cad.No:10 Didim/AYDIN
4DidimEge EtYeni Mah.830 Sok.No: 5 Didim/AYDIN
5Didim-AkyeniköyYerel Hizmet BinasıEfeler Mah. Devekıran Cad. Zeybek Apt. No: 10 Didim/AYDIN
6KaracasuASKİYaylalı Mah. Mustafa Kemal Paşa Cad. Belediye İşhanı No:52/Zemin 09
7KuşadasıDenizcilik Daire BaşkanlığıAtatürk Cad. No: 98 Kuşadası/AYDIN
8NazilliYerel Hizmet BinasıYeni Mah. 9. Sokak No:7 Nazilli/AYDIN
9NazilliHalk EkmekZafer Mah. Hürriyet Cad. Nazilli/AYDIN
10Nazilli-İsabeyliYerel Hizmet Binasıİsabeyli Mah.1007 Sok. İsabeyli/NAZİLLİ
11SökeASKİKonak Mahallesi Balcı Sok. No:2 Söke/AYDIN
Aykart Başvuru Noktaları

Aykart TL Yükleme Nasıl Yapılır

Aykart Tl yükleme işlemi belediye ve belediyenin belirlemiş olduğu 80 farklı noktada yapılmaktadır.

Bakiye Sorgulama İşlemi

Bakiye sorgulama işlemi belediyenin belirlemiş olduğu kart satış ve dolum noktalarında yapılmaktadır.

İstanbul Kart başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın.

gfl

Merhabalar, ben Volkan. Güncelfiyatlistesi.com.tr sitesini merak edilen ürün ve hizmetlerin en güncel fiyatlarına kolaylıkla erişebilmeniz merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlara yanıt bulabilmeniz için faaliyete geçirdim. İnşaat malzemeleri, araba fiyatları, alkol fiyatları v.b. bir çok ürün ve hizmetin güncel fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz hizmet ve ürün adını arama kısmına yazarak en güncel fiyatlarını görebilir bilgi sahibi olabilirsiniz. 2023 güncel fiyat listeleri için ilk adresiniz kesinlikle guncelfiyatlistesi.com.tr olmalıdır. Bunun yanı sıra büyük markaların her şehirdeki bayilerinin iletişim bilgilerini de sizler için paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu